Pídíte se po herním počítači, který by umocnil zážitek z hraní her, které jsou v současné době na velmi vysoké úrovni? Pokud již nechcete své oblíbené hry hrát na svém stávajícím počítači, je ten nejvyšší čas na to, poohlédnout se po novém a graficky výkonnějším herním počítači.

Pokud ovšem nemáte dostatečný finanční fond a do herního počítače jste nuceni či dokonce ochotni investovat „pouze“ 20.000 Kč, je třeba vědět, co váš na vašem novém herním počítači může v této cenové kategorii zamrzet a co vás naopak mile potěší.

Mějte ovšem na paměti, že levný herní počítač nemusí vždy znamenat nekvalitní produkt. Ba naopak, celá řada levnějších herních počítačů se takřka vyrovnává jejich dražším kolegům.

Co můžete očekávat?

Herní počítač by vám měl nabídnout především kvalitní herní zážitek. Toho se dočkáte v momentě, kdy váš počítač bude mít minimální rozlišení ve velikosti 1 920 x 1 080 bodů.

Stejně tak by váš nový herní klenot měl disponovat panelem, který bude typu IPS. Pokud vás zajímá, jak velká by v tomto případě měla být samotná operační paměť počítače, prozradíme vám, že by se mělo jednat o 8 GB a více.

Na nižší hodnotu by se váš nový herní PC neměl dostat. Další polovinu potřebných GB totiž „sežere“ NVMe SSD, který je neméně důležitou součástí každého správného herního počítače.

Velkou roli v samotném výběru počítače v nižší cenové kategorii, hraje rovněž i procesor, kterým je v současné době nelépe hodnocený procesor z řady Core i5 a také jeho neméně známy kolegy Ryzen 5.

Na grafické kartě se nevyplatí šetřit

Kvalitní herní počítače do 20.000 Kč by kromě jiného měli obsahovat rovněž i kvalitní grafickou kartu, na které netřeba rozhodně nikterak šetřit. V současné době jsou po grafické stránce hry na počítače velmi dobře zpracované a rovněž i velmi náročné.

U počítačů, stejně tak jakou u herních notebooků hraje obrovskou roli rovněž i samotný monitor počítače, který herní zážitek posouvá na ještě vyšší level hratelnosti. V tomto případě se tedy nebojte sáhnout hlouběji do kapsy.

Sáhnout po repasovaných počítačích je na místě

Pokud chcete na svém novém herním počítači ušetřit, a přitom nechcete oželet důležité funkce, které by vás v průběhu vašich herních let mohli začít obtěžovat, nebojte se vsadit na sílu repasovaného počítače, který si můžete pořídit až o 70% levněji, než počítač stejné kategorie avšak nový.

Repasovaný počítač rozhodně neznamená počítač k zahození, ba naopak se jedná o velmi kvalitní počítače s propracovanými procesory, které se dříve používali například v kancelářích velkých firem či ve školách, kde museli splnit jisté uživatelské nároky. Kromě jiného na repasovaný počítač získáte rovněž i záruku 12 měsíců.

Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..