S termínem funkční trénink už jste se zřejmě někdy setkali, je totiž hitem posledních sezón. Prazáklad funkčního tréninku se zrodil už v časech Římské říše, kdy ho využívali gladiátoři, kteří museli o svůj život bojovat v aréně. Stačilo jim k němu jen vlastní tělo nebo obyčejní pomocníci jako dřevěná kláda či velký balvan.

Funkční trénink má velký smysl pro zdravý životní styl. Je souborem cvičení, jejichž cílem je zapojit co nejvíce svalových skupin, a to najednou a přirozeně, aby co nejvíce napodobovaly běžné každodenní činnosti v domácnosti i zaměstnání. Soustřeďuje se především na součinnost nervového a svalového systému. Je vysoce účinný v boji proti nadbytečným kilogramům, spálíte při něm více tuků než při pilates či power józe. Zlepšíte svou flexibilitu, posílíte stabilizační svalstvo i rovnováhu. Hodí se pro úplné začátečníky, kteří chtějí mít jednoduše zdravé tělo, ale i vrcholové sportovce. K základnímu funkčnímu tréninku bude stačit jen váha vlastního těla. Využít se však dají nejrůznější specifické tréninkové pomůcky, s nimiž bude trénink ještě účinnější.

Na tento styl přípravy je zde úplně nová zóna – Functionalzone, neboli FUNzone, která je nejmoderněji vybavenou funkční zónou v Brně. Vyzkoušet můžete osobní či skupinový fitness trénink – záleží na vás, čemu dáte přednost. Někomu vyhovuje malá tréninková skupina, která ho motivuje k lepším a vyšším výkonům, a jež je založena na společných výzvách, zábavě a tvoření neformálních vazeb mezi cvičícími. Jiný je naopak individualista a preferuje spíše úzkou spolupráci s trenérem. Ten na základě podrobné diagnostiky určí postup, který vás dovede ke stanoveným cílům a zároveň poskytuje průběžné poradenství k životnímu stylu. Mezi největší výhody fitness tréninku patří jeho pestrost, nudit se rozhodně nebudete, cvičení vás bude bavit a rozhodně se vám neomrzí. Navíc výsledky budou brzy patrné, trénink tak dělá čest svému jménu a je opravdu funkční. Naučte se ovládat svoje tělo a využívat sílu, rychlost a koordinaci. S sebou potřebujete jen pohodlné oblečení, správnou obuv a dostatek tekutin.