Dnešní život je dynamický a stále méně času trávíte doma nebo v kanceláři. Pokud pro svou práci potřebujete jen notebook a připojení k internetu je čas se podívat po výkonném notebooku, který zvládne vaši práci a zároveň vám umožní ve chvílích klidu zahrát si vaši oblíbenou hru.

Jak, vybrat herní notebook, který uspokojí všechny vaše potřeby? Musíte dodržet následujících pět důležitých kritérií.

První kritérium je možná nejvíc vidět, je však trochu obtížné ho vyjádřit. Nemůžeme se bavit o herním notebooku, aniž bychom neměli zkušenosti z hraní her a ty závisí na mnoha faktorech včetně – rozpočtu, nároků na výkon, zkušeností atd. Pokud sáhnete po levném herním notebooku, musíte si pamatovat, že vše, co je levné, je na úkor něčeho. Začneme nejdůležitějším faktorem – výkonem.

Herní notebook není silný, pokud nemůžu plynule rozjet žádnou moderní hru v základním rozlišení i v případě, že detaily budu mít střední až nízké.

Všimněte si slova plynule a teď buďte trochu upřímní. Všichni si chtějí zahrát např. Zaklínače 3 nebo Far Cry na vyladěném stroji s pěkným obrazem, který se pohybuje natolik plynule, že zvládáte reagovat na situace ve hře. Ovšem to není tak jednoduché.

Dobrou věcí je, že většina hráčů si své hry vybírají a mají několik oblíbených titulů, u kterých tráví většinu času. Ať už jde o online světy nebo střílečky typu Counter Strike, tyto hry nejsou extra náročné na hardware.

Pokud máte omezený rozpočet není to konec světa. Existuje mnoho konfigurací notebooků, které vám mohou i ve vašem cenovém pásmu poskytnout dostatečný výkon. Můžete se také podívat po tzv. repasovaném notebooku, který nabízí velmi dobrý poměr cena/výkon.

Výkon herního notebooku

Zároveň je třeba si ujasnit, co přesně u nového notebooku potřebujete. Začít můžete následovně:

První možnost, kterou doporučujeme je projít si nějaký větší seznam grafických karet určených pro notebooky a jejich připravenost pro konkrétní herní tituly.  Testy herních karet najdete např. na https://www.notebookcheck.net/ , kde se dozvíte i podrobnosti o různém chování při různém rozlišení, což vám umožní si mnohem lépe vybrat grafickou kartu a typ obrazovky notebooku.

S vysokým výkonem jde ruku v ruce i omezení způsobená tzv. úzkými místy. Měli byste využít rychlé SSD disky místo starších a pomalejších disků. Pokud používáte několik aplikací najednou a přepínáte mezi nimi bude hodit víc operační paměti než rychlejší procesor nebo grafická karta. V případě hraní strategických her se již rychlejší procesor vyplatí.

Tip na článek:  Výhody nákupu repasovaného počítače

Dívejte se tedy po minimálně čtyřjádrovém procesoru ideálně od Intelu s rychlým SSD diskem, kvalitní pamětí RAM a dostatečně výkonné grafické kartě. Ne každá grafika od GeForce nebo od Radeonu je vhodná pro hraní her.

Ergonomie

Druhým důležitým kritériem je pohodlnost hraní. Ergonomické nedostatky patří k věcem, které lze snadno přehlédnout. Může jít např. o slabou ostrost obrazu v určitém úhlu, vzdálenost mezi klávesami, nepřítomnost numerické klávesnice apod. Než si ve finále vyberete herní notebook ujistěte se, že se vám na něm bude pohodlně pracovat i hrát.

Hmotnost notebooku

Dalším důležitým kritériem při výběru notebooku na hry je váha. Čím pokročilejší je obsažený hardware, tím je notebook těžší. Když si koupíme zcela nový stroj, stále od něj čekáme jistou mobilitu, a ne stálé místo na stole.

Masivní a těžký notebook by mohl být vhodný pro někoho, kdo jezdí autem ale ne pro někoho, kdo používá veřejnou přepravu. Před nákupem si tedy zodpovězte otázky:

Kolik času strávíte s notebookem včetně příslušenství v batohu na cestách? Jaká váha je už pro vás kritická a může způsobovat nepohodlí či zdravotní potíže?

Chlazení

Chlazení se vám může zdát nevýznamné, pak jste ovšem nezažili to potěšení hrát při zvuku vysavače. Při výběru notebooku je důležitá jeho schopnost ochladit během hraní základní komponenty jako jsou procesor a grafická karta. Pokud není chladící systém dobře navržen, bude hlučný a horký či se bude přímo přehřívat.

Záruka

Herní notebook je při hraní vystaven vyššímu zatížení, což má vliv na vyšší spotřebu, vysoké teploty či možné poškození systému. Vzhledem k tomu, že herní notebook je dražší, než běžné kancelářské modely je dobrá záruka základ.

Repasované herní notebooky

Závěrem bychom vás seznámili se zajímavou možností, jak ušetřit za herní notebook. Jak již bylo nastíněno dříve jde o tzv. repasované herní notebooky, které je možné pořídit se slevou až 70 % oproti zcela novému modelu. Jak je to možné? Jde o stroje z předváděcích akcí, leasingů či vrácené v zákonné lhůtě bez udání důvodu. V naprosté většině případů jde o notebooky z vyšších modelových řad se zajímavou výbavou.

Tyto notebooky následně prochází náročným testováním hardwaru i softwaru. Případné vadné díly se nahradí zcela novými. Samozřejmostí je záruka na notebook na 12 měsíců. Pokud si chcete některé prohlédnout, jděte na www.incomputer.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *