Pes je ne nadarmo označován za nejlepšího přítele člověka. Jeho oddanost, nezištná láska, ale i věrnost dokáže řadě z nás zamotat hlavu a otevřít naplno srdce. Takový domácí mazlíček potřebuje nejen vaši lásku a péči, ale také kvalitní krmivo včetně doplňků stravy, jež přispějí k jeho dlouhému a vitálnímu životu bez zbytečných komplikací a zdravotních neduhů. I psi se mohou, stejně jako lidé, potýkat s řadou obtěžujících nemocí, mezi něž patří i bolestivé onemocnění kloubů. A stejně jako u lidí, je i u psů nejlepším řešením prevence vzniku tohoto bolestivého onemocnění. Kloubní výživa by proto měla být součástí kvalitní a vyvážené stravy vašeho miláčka. Protože ovšem na našem trhu existuje nepřeberné množství kloubních doplňků, je občas velmi složité se v této nabídce zorientovat. Na následujících řádcích si proto řekneme, jak vybrat kloubní výživu pro psa v několika jednoduchých krocích.

Zaměřte se na plemeno a jeho velikost

Kloubní výživu pro psy vybírejte na základě plemena a velikosti vašeho mazlíčka. V případě velkých a obřích plemen je důležití přidávat výživu do krmiva již v útlém věku. Předejdete tak rozvoji případných genetických onemocnění a začnete psa zásobovat potřebnými vitamíny a minerály již v raném věku. Ale abychom nezapomínali ani na menší plemena – i ta vyžadují pozornost a kvalitní stravu včetně odpovídajících kloubních doplňků již velmi brzo po narození. U drobných plemen může kloubní výživa zamezit rozvoji luxace pattely i dalších kloubních onemocnění.

Tip na článek:  Trápí vašeho pejska bolesti kloubů?

Jakou formu přípravku bude pes užívat?

Kloubní výživa pro psy je k dostání jak v tabletách, tak v sirupech či sypkých prášcích. Zpočátku bude tedy nutné zjistit, jaké formě dává váš pes přednost a tuto poté aplikovat v pravidelných intervalech. Vždy maximálně dbejte na způsoby a pravidelnost dávkování, stejně jako na odpovídající množství preparátu. Při výběru vsaďte zejména na známější výrobky a značky. Těm „no name“ se raději doporučujeme vyhnout. Důkladně pročtěte etiketu výrobku, zaměřte se na jeho složení, a pokud si s něčím nevíte rady, nebojte se zeptat zkušenějších chovatelů či obsluhy dané prodejny. Mějte na paměti, že pouze zdravý pes dokáže rozdávat radost všem okolo sebe. A jen zdravý pes může být zároveň psem šťastným!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.