Pokud jde o druhy materiálů a technologie používané při výrobě dámských neoprenů, jsou totožné s pánskými neopreny. Ještě pár let zpátky bylo poměrně obtížné najít neoprenový oblek určený speciálně pro ženy, a dokonce i dnes je mnoho krásných neoprenů vyráběno pouze v provedení pro muže. Nejde o žádný sexismus nebo něco podobného, důvod je prostý – vše je řízeno poptávkou na trhu.

Potápění, surfování a další vodní sporty, které vyžadují použití neoprenu jsou mnohem více oblíbené u mužů než u žen, což znamená, že existuje velmi málo žen a dívek, které si chtějí koupit celotělový neopren. I mezi výrobci existují výjimky např. značky Mystic má ve své nabídce i modelovou řadu Diva určenou pouze pro ženy a dívky. Tato řada je navrhována se známými závodnicemi z oblasti vodních sportů.

Vybíráme dámský neopren

Při nákupu neoprenu pro ženy je cílem vybrat takový, který vás udrží v teple a bezpečí. Ženy, které hledají spíše kratší neopren typu shorty se o kvalitu příliš starat nemusí, protože se používají zejména v teplých vodách. Pro výběr celotělového dámského neoprenu však již existuje několik důležitých věcí, na které je třeba pamatovat.

Kvalita neoprenu

U neoprenu platí čím teplejší, lehčí a pružnější je, tím vyšší je jeho kvalita. Hledejte proto neopren, který bude dostatečně elastický a pružný a zároveň se v něm budete cítit pohodlně a příjemně.

Švy a šití

Kompletní neoprenový oblek je většinou spojen pomocí lepených švů. Při tomto způsobu šití jehla nikdy zcela nepronikne do materiálu, takže se nevytváří žádné otvory, kterými by se mohla dostat voda. Právě metoda lepených švů pomáhá udržet vodu venku a zároveň dodává neoprenu jeho tvar.  To je obzvlášť důležité při pohybu v chladnější vodě.

Izolace

Zkontrolujte si, zda má váš nový neopren tepelnou výstelku z vnitřní strany neoprenového obleku.

ZIP

Čím kratší zip, tím je to lepší. Samozřejmě je třeba mít vždy možnost se snadno dostat do neoprenu i z něj. Kratší zip znamená méně vody, která pronikne do dámského neoprenu.

Hlavní rozdíly

Následující věci jsou stejně důležité jak pro pánský, tak pro dámský neopren. Hlavní rozdíl, který budete muset hledat při nákupu dámského neoprenu je tvar neoprenového obleku. Je samozřejmé, že tvary ženského a mužského těla jsou rozdílné. Právě neopren navržený speciálně tak, aby se do něj vešly jedinečné ženské křivky bude mnohem více pohodlný a bude lépe držet teplo.

Dámské neopreny jsou širší v bocích a stehnech a zároveň užší v ramenou ve srovnání s pánskými neopreny. Další prostor pak budou mít v oblasti hrudníku, aby vyhověli i větším prsům. Ideální je si vyzkoušet několik modelů a z nich si vybrat, ten co nejlépe sedí.

Mohou ženy nosit pánský neopren?

Některé ženy, které mají štíhlejší postavu a menší prsa se často pohodlně vejdou i do pánského neoprenu. To platí i pro mladší ženy a dívky, které s vodními sporty začínají. Díky vysoké kvalitě pánských neoprenů, které jsou často vyrobeny z velmi pružného neoprenu, se dokáží přizpůsobit jakémukoliv typu postavy.

Kde koupit značkové dámské neopreny

Chcete mít jistotu, že nakoupíte opravdu dobře? Pak doporučujeme nabídku neoprenů Mystic řady Diva, které najdete na Showrooomu Mystic v Brně nebo v Praze. Pokud dáváte přednost pohodlnějšímu výběru z domu pak navštivte stránky www.mysticstore.cz , kde si určitě vyberete.