Moderní doba je spojena s rozvojem celé řady sportů, nad nimiž by staromilci pravděpodobně jen nechápavě kroutili hlavou. Takovým sportem je bezpochyby wakeboarding, který je možné charakterizovat jako kombinaci vodního lyžování a technik surfingu.

Je založen na jízdě na takzvaném wakeboardu, který táhne loď nebo kabelový vlek po vodní ploše. Zásluhou poměrně vysoké rychlosti má pokročilý wakeboardista příležitost nejen jezdit na vodní hladině, ale i praktikovat rozličné wakeboardové triky.

Historie wakeboardingu není příliš dlouhá, když sahá do roku 1986 do amerického San Diega, kde vyrobil první wakeboard Tony Finn.

Vybavení pro wakeboarding a jeho výběr

Vybavení pro wakeboardisty je dnes k dostání ve specializovaných obchodech i na internetu. Nejedná se přitom o nějaký přehnaně drahý koníček, když cena wakeboardu pro začátečníky se pohybuje již od 4 tisíc Kč. Tato levnější prkna mají tu výhodu, že adeptům wakeboardingu odpustí i nějakou tu chybu.

Součást wakeboardů představuje wakeboard vázání, jež je pevně uchycené k nohám. Pokud budete vázání používat jen sami, vyberte si botičku s uzavřenou špičkou. Když bude „putovní“, volte raději wakeboard vázání do otevřené špičky.

K oblíbeným druhům vázání patří mimo jiné CRTL Hustle Boot nebo Humanoid. Každý wakeboardista musí mít také ochrannou vestu, plavky, helmu či neopren. Neopren oceníte i v létě, protože pády ve vyšší rychlosti do vody mohou zavinit nepříjemné odřeniny, před nimiž vás právě dobře zvolený neopren ochrání.

Tip na článek:  Casino online? Moderní vychytávka současnosti!

Dnes již není problém sehnat i dámské neopreny, které umí přirozeným způsobem zvýraznit ženské křivky. Při výběru vybavení si dávejte pozor především na skutečnost, že wakeboardy za vlek se značně liší od prken za loď.

Wakeboarding  na lodi je luxusnější záležitostí

Wakeboarding na lodi je založen na tažení na laně za lodí zhruba v rychlosti mezi 30-35 kilometry za hodinu. Začátečníci mají mít vlečné lano kratší, protože se jednodušeji ovládá.

Rychlost je odvislá především od stavu vodní hladiny, váhy snowboardisty a jeho zkušeností, ale i velikosti wakeboardu. Jízda za lodí je hodnocena v porovnání s jízdou za vlekem jako náročnější, také pády tu víc bolí.

Když ji ale zvládnete, budete působit stylově. Nevýhodou je vyšší cena, kdy zaplatíte za hodinu okolo 2200-2700 Kč.

Wakeboarding na vleku může provozovat i více jezdců zároveň

Wakeboarding na vleku probíhá na velkém dlouhém okruhovém laně, jež se vypíná mezi 4 až 6 sloupy zhruba 10 metrů nad vodou. Na takovém laně jezdí klidně až 14 jezdců zároveň! Na trase mezi sloupy se mohou nacházet i rozličné překážky, které bývají plovoucí nebo kotvené do dna. Cenově tento druh wakeboardingu vyjde levněji, když permanentka na celý den stojí zpravidla mezi 700 až 1000 Kč.

Vše potřebné pro wakeboarding najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně a Praze.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *