Pokud se s dětmi poprvé chystáte k moři, měli byste vědět pár věcí, které se mohou stát a jak se jim vyvarovat. Vždycky však myslete na dostatečný pitný režim, abyste předešli dehydrataci organismu.

Jak chránit děti před sluníčkem

Děti všeobecně by neměly do prvního roku svého života na přímé sluníčko. Děti mají mnohem citlivější pokožku než dospělé osoby. K jejich spálení tedy mají větší předpoklady. I když jsou děti starší, musíte je před sluníčkem ochraňovat, to platí obzvláště, když jedete k moři, kde sluníčko hřeje mnohem více.

Na pláž si vezměte slunečník, aby vaše děti byly alespoň nějakou chvilku ve stínu. Když vyrazíte na sluníčko, namažte děti opalovacím krémem s vysokým ochranným faktorem. Děti mažte často, prevenci není vhodné podceňovat. Děti by měly mít také přikrývku hlavy, aby je nebolela a ochranné brýle před sluníčkem.

Řešením je přibalení ručníkového ponča pro děti. Funguje jako ručník, který dobře saje a zároveň má i kapuci, která ochrání hlavu před přímým sluncem.

Úpal

Reakce vašeho těla, která je vyvolána teplem. Dochází k přehřátí vašeho organismu. Hlavními příznaky jsou nedostatek tekutin a také soli v těle, díky které se vytváří pot, který ochlazuje organismus, takže se vaše tělo přehřívá.

Úžeh

Vzniká z přímého slunečního záření. Příznaky jsou dost obdobné jako u úpalu, takže ani pořádně nepoznáte, zda má vaše dítě úpal nebo úžeh. Hlavním rozdílem bývá, že příznaky u úžehu nastupují až s časovým odstupem.

Co se může stát při plavání v moři

Šlápnutí na mořského ježka – šlápnout na ježka není vůbec příjemná záležitost. V ráně vám zůstávají trny, které je nezbytně nutné ihned odstranit a ránu následně vydezinfikovat, aby nedošlo k hlubokému zánětu. Je-li rána opravdu hluboká, vyhledejte lékaře, který vám místo po vpichu ošetří.

Tip na článek:  Kvalitní matrace od českého výrobce Ostaš

Abyste zabránili této nepříjemné záležitosti, přibalte si sebou neoprenové boty do vody. Při správném výběru mají podrážku, která chrání chodidlo a zároveň jsou vhodné i pro vodní sporty.

Mořská hvězdice – pokud vás poraní hvězdice, pak většinou místo rány zčervená a začne pálit.

Medúzy – jestli jste potkali pod hladinou medúzu, jistě to víte okamžitě, čeká vás totiž velice ostrá bolest. Každá medúza vypustí jed, který naleptá vaši kůži a vznikne popálenina. Nutné je místo okamžitě opláchnout a dezinfikovat buď peroxidem vodíku nebo alkoholem.

Ve všech případech může nastat nečekaná alergická reakce, na kterou reaguje každý organismus jiným způsobem. V lepších případech jsou to pouhé nevolnosti nebo zvracení. V horších případech to mohou být bolestivé záněty nebo i dechové problémy a mdloby.

Děti mějte neustále pod dozorem. Blíží-li se příliv, může jim hrozit nebezpečí i na okraji pláže, když neumí plavat nebo nemají zrovna rukávky.

Ochlazování studenou vodou

Stejně jako u bazénu a venkovních koupališť, tak i u moře bývají sprchy na opláchnutí před a po vykoupání. Nejsou tak úplně účelně zaměřené, abyste ze sebe opláchli nečistoty jako v případě bazénů. Slouží hlavně v situaci, kdy se vám nechce s dětmi do vody, abyste je mohli ochladit.

Jak zahřát děti, když se ochladí

Stejně jako předcházíte teplu, musíte myslet i na ochlazení. Vhodná jsou pro děti ponča, která jsou vyrobena speciálně k vodě. Lehce je obléknete přes hlavičku a mají i kapuce, aby děti neprostydly od mokrých vlasů. Jsou vhodná pro miminka i starší děti a výběr je z různých motivů.

Autor: Mysticstore.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *