Jak pečovat o blond vlasy v létě

Při pravidelném zesvětlování vlasů, přichází vlas o melaninový pigment. Vlasy se tak snadno stávají porézní, citlivé, třepí se a ztrácejí svůj jas. Když do toho přidáme sluneční paprsky, časté koupání je více než jasné, že takto namáhané vlasy potřebují během letního období trochu jinou péči. Vitalitu a krásu svých vlasů podpoříte nejlépe kvalitní vlasovou kosmetikou, která vlasy nezatíží a dodá potřebné živiny i lesk. Samozřejmě je jasné, že nelze spoléhat pouze na kvalitní kosmetiku. Velkou úlohu zde hraje životospráva, pitný režim, stres a další faktory. V dnešním článku se však zaměříme na kosmetickou péči během letních měsíců. Stejně, jako chráníme svou pokožku před škodlivým UV zářením, musíme ochránit i své vlasy.

Nebarvěte si vlasy těsně před dovolenou u moře
Pravdou je, že spousta žen čeká na tento krok právě těsně před svou dovolenou. Ono to má i svou logiku, protože chceme na dovolené vypadat krásně, upraveně a nově. Jenže právě odbarvování vlasů, těsně před pobytem u moře, vlasům škodí. Po každém odbarvení, ale i barvení jsou vlasy oslabené a křehké. Takto upravované vlasy potřebují dávku hydratační péče a chvíli na zotavenou. Přidáte li k tomu slanou vodu, vlasy ztrácí svou pružnost. Jejich rozčesávání je pak plné bolesti a vzteku.

Tip na článek:  CBD a jeho výhody: Objevte blahodárné účinky jednoho z legálních kanabidiolů

Pozor na ostré slunce
Mezi 11 hodinou dopolední a 4 odpoledne je slunce nejostřejší. Rozhodně se vyplatí kšiltovka, klobouk nebo šátek. Během dne si vlasy umyjte, pokud je máte od slané vody. Vždy důkladně vlasy opláchněte vlažnou vodou a nezapomínejte používat speciální kosmetické přípravky, určené k ošetření blond vlasů. Zkuste pro toto období zapomenout na kulmu a žehličku. Pokud to nepůjde, tak tyto pomocníky využívejte minimálně a vždy pouze s přípravky na ochranu vlasů před žehlením. Během celého léta se zaměřte na dostatečnou hydrataci vlasů a minimálně 1x týdně si dopřejte vlasový zábal.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.