… anebo také ne, pokud si přečtete náš článek o těch nejčastějších a vyvarujete se jich. Vyplatí se rozmyslet si předem, jak by měla vaše nová kuchyňská linka vypadat a co vše od ní budete vyžadovat.

Úplně nejhorší chybou jsou tzv. „staré zvyky.“ Ze svého předcházejícího života jste zkrátka zvyklí na určité uspořádání věcí a nyní chcete, aby ho zopakovala i vaše nová kuchyně na míru. Proto si ještě před samotným plánováním opravdu pečlivě projděte každý svůj krok při vaření a zhodnoťte, co vás zdržuje a co naopak rychlosti u sporáku prospívá. A od toho se odpíchněte.

Nesouhlasíte? Řekněte to

Když se řekne kuchyně na klíč, případně rekonstrukce kuchyně, znamená to vždy individuální přístup. Nebo by alespoň mělo znamenat. Bohužel se o tento benefit často připravujeme. Když se nás řemeslník zeptá na konkrétní představu, spíše jen nejistě krčíme rameny a teatrálním gestem směrem ke staré kuchyni prohlašujeme „Takhle nějak“ a když on sám navrhne podle něj nejlepší uspořádání skříněk a spotřebičů, neozveme se. Protože on by přece měl vědět všechno nejlíp. Ovšem kuchyně bude nakonec vaše.

Tip na článek:  Rekuperace vašeho domova přináší nečekaná pozitiva

Jen vy víte, jaké potraviny používáte nejčastěji a zda vám více vyhovuje velká pracovní plocha, nebo spíše několik menších. Nebojte se ozvat a vytrvejte, dokud nebude vše přesně podle vašich představ. Tak by totiž ta správná kuchyně na zakázku měla vypadat.

Plánujete novou kuchyni? Víme, kde nejspíš uděláte chybu...
Plánujete novou kuchyni? Víme, kde nejspíš uděláte chybu…

Na co se zapomíná a co by si naopak zapomenout zasloužilo

Největší bolest moderních kuchyní? Vestavěné sporáky, u nichž se zapomíná na dodatečný manipulační prostor třeba na odložení hrnců nebo vařečky. Musí jít o plochu, která zvládne i horké hrnce, jinak si budete muset do konce života vypomáhat prkénkem či podložkou.

Malé kuchyně se zase snaží úzkostlivě bojovat o každý centimetr a kvůli tomu vyhánějí skříňky často až ke stropu. Nevypadá to hezky, a navíc štafle či schůdky, nezbytné pro jejich „dobytí“ překážejí snad ještě víc.

Tohle všechno vám skutečný odborník řekne. Takže pokud hledáte například kuchyně na míru Ostrava, navštivte profesionály ze stránek Zarizujibyt.cz, kteří toto mají bez nadsázky v malíčku.

Podobné články na Triomar.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..