Light Bulb Lamp Light Current

Původně tento druh energie vznikl jako přívětivý vedlejší produkt ekologického zemědělství, ovšem dnes je už mnohem dostupnější. Chtít musíte pouze jediné – záruku. A to nejlépe od svého budoucího dodavatele.

Jak vlastně zelená elektřina vzniká?

Našli bychom ji také pod označením elektřina z obnovitelných zdrojů a na její produkci se může podílet celá řada zdrojů – od oblíbených solárních elektráren až po bioplynové stanice. Všechny tyto technologie zažívají v současné době vzestup, takže se nemusíte bát, že by vám zelená energie došla.

Proč začít odebírat elektřinu z obnovitelných zdrojů?

Rádi byste cíleně podpořili výrobce, kteří se výše zmíněných pravidel drží a přispěli tak alespoň malým dílem na snižování produkce CO2? Nemusíte svou střechu pokrývat moderní technologií, ani se omezovat v běžném životě. Zelená elektřina vám může začít volně proudit do zásuvky kdykoliv. Vše navíc funguje tak, jako obvykle.

Jak drahý bude můj nový dodavatel ekologické elektřiny?

Možná vás překvapí, že ani na vyúčtování své nové ekologické snahy prakticky nepoznáte. Průměrné zdražení u běžné fungující domácnosti je asi 80 Kč za rok. To je opravdu málo za ten dobrý pocit, že dokážete pro naši planetu udělat o malý kousek víc.

Zelená energie v ČR

I u nás najdete několik společností, které vám benefit ekologicky přívětivé elektřiny nabídnou. Dejte si však pozor na detaily každé nabídky. Tvrdí váš vyhlédnutý dodavatel ekologické elektřiny, že jeho produkt pochází PŘEVÁŽNĚ z obnovitelných zdrojů? Neskočte mu na špek, do definice tohoto slova se vejde prakticky cokoliv. E.ON si se slovíčky nehraje, dokáže vám garantovat dodávky zelené energie VÝHRADNĚ z obnovitelných zdrojů, a to navíc se zárukou původu a jen s minimálním příplatkem. Za jednu MWh zaplatíte ročně jen o 34 Kč více. Zjistěte více na EON.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *