SMS

Jako obvykle, i  letos se hned 25. prosince objevili informace, jak byli Češi aktivní v posílání SMS zpráv na Štědrý den. Za několik posledních let se z toho již stala tradice, a vypadá to skoro jako by počet odeslaných sms zpráv byl měřítkem toho, jestli se Vánoce a Štědrý den povedli nebo ne.

V tiskových prohlášeních jednotlivých mobilních operátorů v Čechách se tak můžeme dočíst, že zákazníci O2 odeslali na Štědrý den 27,7 milionu sms zpráv, což prý bylo nejvíce v historii. Celkem za všechny operátory pak byl rekord překročen o 600 tisíc zpráv. Celkem mělo být odesláno 71,4 milionu zpráv.

Rekordní počet MMS

Další zprávy se rozplývají nad tím, že letos byl odeslán rekordní počet MMS zpráv. Těch prý údajně bylo 620 tisíc. Nejvíce se počet odesílaných MMS zvýšil u Vodafone, který letos překvapil své zákazníky s vánočním dárkem 77 MMS zpráv zdarma.

Tip na článek:  Nenechte se okrádat! Vzkazuje Jančura

Tolik k číslům. Co z těchto počtů SMS a MMS zpráv vyplývá? Znamená to, že lidé na sebe vzájemně celý rok kašlou a na Štědrý den se to honem snaží dohnat a poslat rychle zprávu všem lidem ze svého seznamu v mobile aby měli při Štědrovečerní večeři klidné svědomí? Nebo to znamená, že lidé se naopak chtějí podělit o pohodu Vánoc se svými blízkými?

Obávám se, že mnoho lidí tyto Vánoční SMS posílá jen z povinnosti, na štědrý den ráno se vzbudí a jednou podle seznamu: nazdobit stromeček, zabalit zbývající dárky, poslat vánoční sms,…

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..