Česnek jak jej (ne)znáte

Říká se mu bílé zlato, někdy je též přirovnán ke Kameni Mudrců. Jde o Svatý Grál kuchyně i naší lékárničky. Tušíte, o čem nebo o kom je řeč? Pokud tipujete česnek, pak vám gratulujeme ke správnému tipu. Následující řádky budou skutečně věnovány této vysoce aromatické vitaminové bombě, jež je pro náš organismus zdrojem důležitých látek nezbytných pro správné fungování mnohých procesů, jež v našem těle dennodenně probíhají. Kde se vlastně česnek vzal, jaké jsou jeho nejznámější odrůdy a čím je našemu zdraví prospěšný? To vše a ještě mnohem více se dozvíte na následujících řádcích.

Něco málo z historie česneku

Česnek patří pravděpodobně mezi jedny z prvních plodin pěstovaných pro své výjimečné aromatické a léčivé vlastnosti takřka po celém světě. O jeho pěstování a magických účincích se první zmínky objevily zhruba před 4000 lety ve staré Číně, Egyptě a Řecku. První zkušenosti s léčivými účinky této magické plodiny pak měli s největší pravděpodobností staří Řekové a Římané.

Tip na článek:  Mandaly a jejich tajemství

Není česnek jako česnek

Koupit nebo vypěstovat opravdu kvalitní česnek není nic jednoduchého. Ten český bohužel z regálů supermarketů vytlačují čínské napodobeniny, jež nemají s originální chutí ani aromatem nic společného. V ČR je pěstováno zhruba 12 původních druhů, mezi které patří česnek hadí, medvědí, tuhý, šerý horský, hranatý, kulovitý, žlutý, viničný, kulatohlavý, česnek ořešec, kýlnatý a česnek planý. Další druhy česneku jsou již pěstování výlučně jako zelenina a zplaňují.

Česnek a jeho účinky na lidské zdraví

Česnek je synonymem přírodního antibiotika a to díky svým antibiotickým, antibakteriálním a protizánětlivým účinkům. Účinky česneku na lidský organismus jsou více, než zajímavé a při pravidelné konzumaci také brzy pozorovatelné. Látky v česneku obsažené pomáhají bojovat proti nejrůznějším druhům onemocnění, od těch virových, nádorových, přes střevní, až po cévní.

Namíchejte si svůj vitaminový koktejl

Česnek lze konzumovat v jeho klasické syrové podobě, tepelně upravený nebo jako součást tinktur, zábalů a vitaminových doplňků. Takový vlastní doplněk stravy s vysokým obsahem účinných látek, jež jsou součástí česneku, si můžete sami namíchat prostřednictvím stránek mixturam.cz. Kromě praktických informací se dozvíte také, jak doplňky stravy na lidský organismus působí a jak si namíchat vitaminovou bombu přesně dle svých požadavků a preferencí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *