Chcete si zahrát Assassin´Creed Origins nebo Star Wars Battlefront II v rozlišení 4K nebo chcete vyzkoušet virtuální realitu? Jak výkonný musí být počítač, aby to zvládl? Jaká by měl mít grafickou kartu nebo CPU? Než začnete s nákupem, máme pro vás krátkého průvodce výběrem herního počítače.

Rychlé tipy

Pospícháte s výběrem nového herního PC a nechcete se zdržovat delším průvodcem? Níže je několik krátkých tipů:

  • Při výběru grafické karty na hry šáhněte po sérii AMD 500 nebo grafice od Nvidii ze série 10. To vám umožní hrát i nejnovější hry zcela plynule bez sekání obrazu.
  • Ideální rozpočet pro herní PC je kolem 30 tisíc. Pro počítač na střední úrovni se slušným hardwarem vám bude stačit i něco přes 20 tisíc korun.
  • Kupte si hardware, u kterého výrobce uvádí VR-ready. To vám ušetří nákup v budoucnu, pokud se rozhodnete vyzkoušet Oculus Rift nebo HTC Vive.
  • Pokud je to možné kupte počítačovou sestavu nebo komponenty, které je možné v budoucnu upgradovat ať již koupí nové komponenty nebo pomocí softwaru pro navýšení výkonu. Týká se hlavně základní desky.
  • Plánujete již nyní, že v budoucnu nahradíte některé části zcela novými např. novou grafikou nebo SSD diskem, ověřte si, zda je na připravena základní deska.
  • Ujistěte se, že budete mít k dispozici porty USB typu C a Thunderbolt. Tím získáte potřebnou šířku pásma pro připojení až dvou 4K monitorů najednou.

Design PC

V závislosti na vašem rozpočtu můžete pořídit počítačovou skříň, která již bude laděna do stylu vaší oblíbené počítačové hry. Některé počítačové sestavy jsou již vybaveny i lepším vodním chlazením, průhlednými částmi a barevným podsvícením. Vše však stojí nějaké peníze.

Pokud chcete opravdu originální PC na hry můžete si koupit skříň, kterou necháte dle vašich představ nastříkat barvou a dokoupit si již zmíněné vodní chlazení a spoustu různých barevných diod pro vylepšení vzhledu interiéru PC.

Skutečně záleží na velikosti PC?

Stolní počítače se vyrábí v několika různých velikostech – full tower, midi tower a mini tower a klasické desktopy do kanceláře. Jakou velikost byste si měli vybrat? V podstatě záleží na prostoru, kde bude váš nový PC umístěn a také hardwaru, který do něj chcete osadit.

Tip na článek:  Jak vybrat kvalitní notebook pro grafika

Větší počítačová skříň vám umožní pohodlný přístup ke všem komponentám – používá větší rozšířenou ATX základní desku, kam pak klidně osadíte i tři grafické karty nebo disky v Raid konfiguraci s množstvím ventilátorů apod.

Počítače v malých rozměrech se používají zejména jako tzv. zábavní centra do vašeho obývacího pokoje podobně jako PS4 nebo Xbox One.

Pro většinu z nás je dobou volbou počítačová skříň midi tower nebo mini tower, kde získáte dostatek místa pro všechny komponenty a zároveň počítač nezabere tolik prostoru.

Herní výkon

Pro plynulý obraz i v náročných hrách či virtuální realitě investujte ideálně do grafických karet od Nvidia – GTX 1060, 1070, 1080, 1080 Ti. Jsou sice dražší ale zase budete mít k dispozici výkon, který vydrží i několik dalších let. Navíc dosáhnou na metu 90 snímků za sekundu, což je potřebné pro virtuální realitu.

Jestliže je váš rozpočet spíše menší, pak sáhněte např. po nových kartách od Nvidie GTX 1050 nebo 1050 Ti, které můžete koupit za podstatně příznivější cenu. Tyto karty lze dokonce použít i s Oculus Rift, i když nesplňují oficiální požadavky HTC Vive.

Co se týče paměti RAM měli byste mít minimálně 8 GB RAM. U náročnějších herních titulů se vám bude hodit i větší množství např. 16 GB RAM.

Upgradovatelnost

Při nákupu herní PC sestavy se ujistěte, že máte snadný přístup k interiéru, včetně komponent na základní desce – paměti RAM, grafice či ventilátorům a konektorům.

Repasované herní počítače

Určitým způsobem, jak ušetřit při nákupu je nabídka tzv. repasovaných herních PC. Jde o počítače, které pochází např. z předváděcích akcí, leasingů nebo byly vráceny v zákonné lhůtě. U naprosté většiny repasovaných pc sestav jde o modely z vyšších řad daného výrobce, které nabízí vyšší výkon a delší životnost.

Při nákupu repasovaných počítačů na hry se můžete setkat se slevami až 70 % oproti novému modelu. Před prodejem jsou použité počítače samozřejmě otestovány a nahrazeny případné vadné díly zcela novými. Samozřejmostí je záruka na 12 měsíců, kterou nabízí např. na stránkách www.incomputer.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *