Dřevo jako surovina je s námi už po staletí. Patří do našeho života i do našich domovů. V interiéru vykouzlí útulný prostor a na terase bude výborně sloužit. Jak se o něj postarat, aby neztratilo své kouzlo a dokonalé vlastnosti? S použitím barvy na dřevo! Jaká povrchová úprava je nejvhodnější?

Barvy na dřevo, jejich ochránce

Obecně je označujeme jako barvy na dřevo, je třeba však mezi nimi rozlišit několik různých produktů. Všechny lazury, barvy, oleje i laky sledují jediný cíl. Ochránit dřevo proti vnějším vlivům a zachovat jeho vlastnosti co nejdéle.

Pokud se budete o dřevěné vybavení v interiéru nebo exteriéru dobře starat, odmění se vám tím, že vám bude sloužit doslova navždy. Perfektně ošetřené dřevěné kousky vydrží i po generace a je snadné upravit jejich povrch tak, aby kopíroval módní trendy.

Kdo je kdo ve světě barev na dřevo

Krycí barvy na dřevo zcela zakryjí jeho povrch a perfektně jej ochrání. Základní rozdělení barev na dřevo je na syntetické barvy a na vodou ředitelné barvy. Syntetické barvy zasychají déle, ty vodou ředitelné jsou suché až o několik hodin rychleji.

Pro úpravu povrchu dřeva můžete zvolit také lazuru nebo lak. Ty nezmění vzhled dřeva tolik jako krycí barva na dřevo. Lazura na dřevo se vpíjí do dřeva a na povrchu jen lehce dřevo zabarví.

Lazura si poradí s ochranou dřeva i při změně vlhkosti. A co běžně známá úprava lakem na dřevo? Ta je vhodná pouze do interiéru. Ochrání povrch před mechanickým poškozením, ale neumožní prostupování vlhkosti.

Tip na článek:  Bydlení bez kompromisů

Barvy na dřevo – zcela zakryjí povrch dřeva, dodávají perfektní ochranu.

Lazury – ochrání před povětrnostními vlivy, zachovají kresbu dřeva.

Lak na dřevo – použití v interiéru, zanechává tvrdý film, neporadí si s vnitřní vlhkostí.

Než se pustíte do úpravy povrchu, je třeba ošetřit dřevo hloubkovou impregnací!

Kdy zvolit barvu na dřevo

Po barvě na dřevo sáhnete zejména ve chvíli, kdy chcete zcela změnit původní barevnost dřeva. To je žádoucí například v případě, že je třeba zakrýt některé vady. Krycí barvy na dřevo se dobře udržují a jsou mechanicky odolné.

Barva vám umožní vytvoření zcela hladkého povrchu. Podle účelu je třeba vybrat venkovní barvy na dřevo nebo vnitřní barvy na dřevo. Složení barev má rozdílné užitné vlastnosti.

Když chcete obojí, ochranu i dokonalý vzhled

Na trhu je dostupná i povrchová úprava, která vám nabídne výhody ostatních systémů úprav. Olejové barvy na dřevo umí ochránit dřevo zevnitř i na povrchu, a to bez vytvoření nežádoucího filmu.

Na povrchu se utvoří ochranná vrstva s póry, které si poradí s prostupováním vlhkosti. Takto upravené dřevo může dýchat, je perfektně odolné, a přitom se nemusíte obávat o odlupování. Renovace ošetřených kousků je snadná! Srovnání vždy vyhrají barvy Osmo!

I pro vás budou příště tou první volbou. Prohlédněte si široký sortiment a objednejte si co nejdříve. Jakmile vyzkoušíte olejové barvy Osmo, už nikdy nebudete chtít jinou povrchovou úpravu!

Proč olejové barvy Osmo:

  • pronikají do hloubky,
  • vytváří ochranný voskový povrch,
  • dřevo je oživené a dýchá,
  • neodlupují se a nepraskají,
  • snadno se zrenovují,
  • odolné vůči tekutinám,
  • jednoduchá údržba.

Celou kolekci barev na dřevo Osmo najdete na stránkách www.oleje-osmo.cz včetně výhodných ekonomických balení.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..