Gold Is Money Gold Bars Gold Golden  - hamiltonleen / Pixabay

Také se s nelibostí díváte na to, jak všechny věci okolo nás neustále ztrácí na hodnotě? Předejděte tomu rychle a jednoduše prostřednictvím uložení svých volných finančních prostředků do dlouhodobě stabilních komodit.

Na mysli máme samozřejmě především investiční zlato, které si v poslední době oblíbili menší i větší investoři. Pokud  o něm totiž uvažujeme v dlouhodobém horizontu, dokáže opravdu velmi významně pozvednout svou hodnotu. A to se rozhodně počítá.

Kde a jak zlato nakoupit

Faktem zůstává, že si tento drahý kov svou hodnotu udržuje již po mnoho generací. A jak z tohoto faktu vytěžit co nejvíce? Rozhodně nespoléhejte na to, že zlaté slitky dodá česká mincovna.  Žádná taková investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Navíc – zlato je stále zlato a nezáleží na tom, odkud pochází.

Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani slovenská žádná slovenská mincovna. Ty produkují pouze oběhové i pamětní mince pro potřeby Slovenské národní banky.

Tip na článek:  Bezpečné investice? Na nákupu zlata teď můžete po všech stránkách vydělat

Chybu neuděláte při investicích do švýcarských nebo německých slitků z rafinerií. Můžete si tak zajistit vyvážené a po všech stránkách skvěle diverzifikované investiční portfolio. A jak na to? Stačí kontaktovat obchodníka a uzavřít s ním kupní smlouvu. To ovšem nemusí být tak jednoduché, jak se zdá.

Jak na nákupu zlata zaručeně neprodělat

I když to tak na první pohled nevypadá, cena zlata  rozhodně není konstantní napříč celým trhem. Jednotliví prodejci si na něj totiž mohou přihodit různě velkou přirážku, takže se cena identických zlatých cihliček může lišit třeba i o 10 %. A to rozhodně není málo. Proto vždy nakupujte tam, kde se řídí cenou na aktuální světové zlaté burze.

Doporučujeme stránky Zlatovna.cz s dlouholetou tradicí. A až budete mít svůj cenný kov doma, nezapomeňte myslet i na bezpečné uložení vašich investic.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *