Podlahy stejně tak jako samotné stěny či okna tvoří jeden ze základních kamenů našich domovů. Proto bychom měli být při jejich výběru opatrní a obezřetní. Není nic horšího, než si vybrat nekvalitní podlahu, která se do roka prohne, vyduje a opotřebuje. Vždyť podlaha není nijak levnou záležitostí. Kdo by ji tedy chtěl rok co rok měnit? Pojďme se proto podívat, jaká podlaha poslouží vám i vaší domácnosti.

Dlouhá léta si první příčku v oblíbenosti podlah drží dřevo a následující léta tomu nebude jinak. Dřevo má totiž oproti jiným typům podlahových krytin skvělé vlastnosti. V první řadě vždy skvěle poslouží jako tepelná i jako zvuková izolace. Tyto izolační vlastnosti se hodí nejen do domů, ale také do panelákových bytů. Dřevo je schopné přijímat a vydávat vlhkost, je elastické, minimálně hořlavé a elektricky vodivé.

Z jakého dřeva by měla podlaha být?

Na druhou stranu i mezi dřevěnými podlahami existují kategorie lepších a horších řešení podlahových krytin. Tak například měkká dřeva, která se poškodí i pádem plastové lžičky, by nám moc dobře neposloužila. Jedním z nejlepších řešení podlahových krytin jsou naopak jasanová či dubová prkna.

Tip na článek:  Krásnější zahrada s křovinořezem Honda

Vícevrstvé podlahy poslouží lépe než masiv

Kromě typů dřeva rozlišujeme dřevěné podlahy například i podle vrstev. Vybírat můžete buď podlahy jednovrstvé, tedy masivy, nebo podlahy vícevrstvé. V současnosti jsou jedním z nejvýhodnějších řešení podlahy třívrstvé. Třívrstvá dřevěná prkna skládající se ze tří částí (spodní protivná vrstva, střední nosná deska a horní nášlapná vrstva) jsou méně náchylná ke srážení, sesychání a rozšiřování vlivem kolísání teploty a vlhkosti v místnostech.

Třívrstvá prkna disponují dlouhou životností a mohou sloužit po celé generace. Včetně dlouhé životnosti navíc umožňují povrchové opravy. Díky tomu nejenže opravíte povrchové nedokonalosti, ale zbroušením a natřením nové povrchové vrstvy získáte i nový vzhled.

Při výběru kvalitních podlah vám doporučujeme zaměřit se na třívrstvé dubové podlahy, s jejichž realizací vám může pomoci společnost HT Parket cz, kde vám vyrobí podlahy na míru vašim přáním.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *