Batteries Power Electricity Charger  - Thor_Deichmann / Pixabay

O tom, že vzduch okolo nás není právě nejčistší, asi není třeba polemizovat. Věděli jste, že ve vzduchu v běžné domácnosti poletuje až 8x více škodlivin, než v tom za okny?

Jde o jeden z hlavních důvodů, proč mnoho moderních domácnosti sází na rekuperaci. Ovšem jen o čištění vzduchu tu nejde. Důvodů pro její pořízení je mnohem více.

Zaměřeno na čistotu – bakterie ani plísně nemají šanci

Nejde tu jen o větrání, kvalitní rekuperace do bytu vás zbaví i bakterií nebo plísní, jež poletují ve vzduchu okolo vás. A jako bonus si poradí i se škodlivým radonem, tak často přítomným zejména ve starších stavbách. Postará se tak o přívětivé klima během celého dne.

S vestavěným filtrem je rekuperaci také možné použít k eliminaci alergenů. Odstraní jich až 99 % a nezáleží na tom, zda se jedná o pyly či o jemný prach. A bát se nemusíte ani pachů z kuchyně nebo od domácích mazlíčků.

Tip na článek:  Kterou barvu na dřevo pro ochranu i perfektní vzhled

Chytrá rekuperace vám pomůže ušetřit i za energie

Dalším důvodem pro nákup rekuperační jednotky je dlouhodobá úspora při vytápění. Stačí se jen zamyslet nad tím, kolik tepla nám uniká otevřenými okny. Studený vzduch je navíc poté třeba znovu ohřát.  A náklady tak stále narůstají. Mnohdy může tento nenápadný prvek prodražit vaše vyúčtování energií i o 60-70 %. A nad tím se rozhodně stojí za to zamyslet.

Pečujte o svoje zdraví

Závěrem je třeba říct, že vás rekuperace vzduchu ochrání i před nepříjemnými teplotními šoky. Ty do vaší domácnosti přicházejí právě prostřednictvím již zmíněného větrání. Rekuperace se o ně postará a jedním dechem zajistí také optimální vlhkost vzduchu, která by se v prostorách určených pro trvalé bydlení měla pohybovat okolo 60 %. Tato hodnota chrání vaše sliznice před vysoušením a poskytuje i příjemný pocitový tepelný komfort. O vaše zdraví tak bude postaráno opravdu po všech stránkách.

Battery Power Energy Electrical - Shafin_Protic / Pixabay
Rekuperace vašeho domova přináší nečekaná pozitiva
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *