Roof Home Tile Tiles Birds Pigeons  - Candid_Shots / Pixabay

Možná si už vy začínáte všímat některých varovných signálů, jenž vám s předstihem dávají vědět, že vaše bydlení už začíná mít nějaké ty mouchy. Tak například pokud se pod střechou v létě paříte a v zimě zase podkrovní prostoty nestíháte vytopit, jde o jasný signál, že je něco špatně.

Většinou je to problém už v samém základu (nejčastěji) ploché střechy. Jestliže nebyly všechny potřebné vrstvy kladeny v souladu s technologickými požadavky, pak jde o stav, který se dříve nebo později zkrátka musí negativně projevit. Problémem tedy nebývá jen zateplení, jak si mnozí z nás často myslí.

5 bodů, které vás upozorní na akutní nutnost opravy

Samotná rekonstrukce plochých střech není nijak obtížná, ovšem musíte ji svěřit do rukou profesionálům. A to nejlépe ještě dříve, než dojde k opravdu vážným problémům. A na co se zaměřit?

  • Narušení izolace střech nebo jejich pláště.
  • Únik tepla během zimních měsíců.
  • Zatékání, jež se může projevovat např. vznikem plísní v rozích místnosti.
  • Koroze klempířských prvků nebo dokonce samotného pláště střechy.
  • Přehřívání podkrovních prostor v letních měsících.
Tip na článek:  Půdní vestavby patří k současným trendům

A problémy nemusí způsobovat jen špatně položená střecha. Leckdy onen pomyslný bod rovnováhy naruší třeba i neodborně provedená přístavba nebo jiné zásahy na střeše. V každém případě je vhodné sehnat pomoc co nejdřív. Čím déle totiž čekáme, tím více se degradace materiálu prohlubuje… A z původně jednoduché rekonstrukce se tak snadno může stát drahá „totálka.“

Nechte si poradit od odborníků

Dobře opravená střecha může bez potíží vydržet další dlouhá desetiletí, takže se rozhodně o rekonstrukci nepokoušejte svépomocí, pokud k tomu nemáte potřebné zkušenosti. Už jen odhadnout již způsobenou škodu bude velmi pravděpodobně nad vaše síly.

Nechte si posoudit stav svého domu ještě předtím, než vůbec začnete nad rekonstrukcí přemýšlet. Pomohou vám s ní například odborníci z firmy EKISYS s.r.o. I když původně pochází z Jihočeského kraje, její odborníci za vámi dorazí kamkoliv. Zjistěte více na stránkách Ekisys.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *