Pouhých 25 kilometrů od centra Prahy se nachází malebné místo, které se nesmazatelně zapsalo do dějin naší země. Výlet do Karlštejna potěší milovníky historie, přírody i nevšedních zážitků. Máme pro vás 3 tipy, kam se vydat.

Na hradě i v podhradí vám bude báječně

Projít si hrad Karlštejn je jako přesunout se v čase do dob Karla IV. Všichni, kdo tohoto vládce obdivují, mohou na vlastní oči procházet místa, kde slavný vladař pobýval. Vyslechnout si zajímavosti z historie i z natáčení slavného filmového muzikálu Noc na Karlštejně a projít se po hradbách slavného hradu, to je pro mnohé z nás splněný sen.

Hotel u hradu Karlštejna vás uvítá po vašem dnu plném objevování a umožní vám opět nabrat síly. Romanticky a stylově zařízené pokoje jsou v budově, která stála již ve 13. století, a poté se stala součástí karlštejnského panství.

Tip na článek:  Vyražte za dobrodružstvím s Redok Travel

Vydejte se prozkoumat muzeum voskových figurín

Ráno vás přivítá příjemné prostředí okolí hotelu. Můžete se projít na ostrov, který k němu náleží, nebo navštívit soukromou zoologickou zahradu. Ubytování na hotelu Karlštejn vám dodá síly pro objevování okolí. Jako další tip na výlet si můžete vychutnat návštěvu unikátního muzea voskových figurín, které se pyšní i obřím kaleidoskopickým kinem. To vás přenese do historie hradu a ukáže i další poklady české architektury a klenoty z historie.

Udělejte si procházku podél řeky Berounky

Řeka Berounka je typickým pozadím pro karlštejnskou krajinu a její klidný tok přímo vybízí k procházce po jejím břehu. Vydejte se obdivovat krásy naší přírody a užijte si klidného zastavení přímo v srdci přírody.

Také už se těšíte na výlet na Karlštejn? Nabídne vám nevšední zážitek v podobě kaleidoskopického kina i muzea voskových figurín, jedinečnou historii, přírodu a také romantické ubytování.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *