Zdraví člověka závisí na mnoha aspektech a jedním z nich je správné obouvání. A proto je vhodný výběr obuvi velmi důležitý, a to hlavně v dětství, neboť vhodné obutí je základem nejen zdravého vývoje dětské nohy, ale také celé páteře. Pojďme se proto podívat, jak takovou zdravou dětskou obuv poznat a vybrat.

Proč je vhodná obuv tak důležitá?

Obuv ovlivňuje zdraví člověka mnohem více, než oblečení, a to i přes rčení, že to šaty dělají člověka. Opak je pravdou, neboť to obuv dělá člověka, tedy spíše dokáže formovat jeho zdraví a postavu. Špatná obuv totiž nejenže zničí klenbu, ale také celou nohu a velký vliv má i na páteř. Naopak vhodná dětská obuv pomáhá ke zdravému rozvoji dětského tělíčka. Taková obuv musí pomáhat při stoji i chůzi, podporovat klenbu a také udržovat patu v kolmém postavení na podložku. Již od dětství, od prvního postavení v postýlce či od prvního setkání s rovným terénem podlahy se začíná formovat vývoj nohy a rodí se tak první možné chyby a následky pro celý život.

Tip na článek:  Kouzlo rustikální kuchyně

Jak se pozná kvalitní dětská obuv?

Zdravé dětské boty musí mít dostatečně prostornou kulatou špičku. Důvodem je vytvoření dostatečného místa pro prsty, přičemž je potřeba zajistit přirozenou rovnou polohu pro palec a taktéž je důležité, aby se netlačil k ostatním prstům. Kvalitní obuv poznáte také podle materiálu. Nejvhodnější materiály jsou ty měkké, prodyšné, absorbující vlhkost a hlavně přizpůsobující se anatomickému tvaru nohy. Hlavně se vyhněte obuvi z umělých materiálů, které se nedokážou přizpůsobit tvaru nohy a navíc jsou neprodyšné, čímž uvnitř obuvi vzniká nepříznivé klima. Dalším důležitým aspektem je dokonalé fixování nohy, tak aby nedocházelo k nežádoucím bočním pohybům paty.

Kde hledat kvalitu?

Chcete-li svému dítěti zajistit zdravý rozvoj nohy, pak vás jistě zajímá, kde pro něj seženete tu nejlepší kvalitu. V našem článku vám můžeme doporučit značku Superfit, která naplňuje výše uvedená kritéria, jež noze vašeho dítěte zajistí nejen potřebné pohodlí, ale hlavně onen zdravý rozvoj nohy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *