Round Window Living Room Sofa Set  - Muntzir_Mehdi / Pixabay

Podlaha z masivního dřeva vnese do vašeho interiéru jedinečný dotek přírody a pocit tepla domova, které zkrátka nelze ničím nahradit. Dlouho vydrží, a i když přece jen začne ztrácet lesk, můžete ji velmi jednoduše renovovat. Jde tedy rozhodně o investici, která se vyplatí.

Nezáleží na tom, zda má dřevo nahradit vaše zastaralé plovoucí podlahy nebo posloužit jako nečekaný prvek u novostavby. Neutrální odstín podlahy a přirozená kresba snadno zapadnou opravdu kamkoliv.

Když chcete vsadit na vysokou odolnost

Není bez zajímavosti, že dřevo je na dotek opravdu teplé, podobně jak třeba vinylové podlahy. A to i v opracovaném stavu. Nehrozí vám tak dojem chůze po studeném povrchu, ani zima od nohou. A určitě potěší i jeho odolnost vůči mechanickému poškození.

Kvalitní dřevěné podlahy tak nepřekvapí těžké kusy nábytku, zákeřná kolečka otočné židle ani divoké dětské hry nebo intenzivní provoz v předsíni. Svou krásu neztrácí – naopak, s léty získává patinu. A jeho případná renovace je rovněž velmi jednoduchá. Stačí svrchní vrstvu přebrousit a dřevo samotné znovu natřít či namořit. A máte hotovo.

Tip na článek:  Kuchyň na míru sedne vždy lépe – do prostoru i majiteli

5 perfektních dřevin na podlahu

Nevíte, jakému dřevu dát přednost? Řiďte se barevností, ale také vlastnostmi. Absolutní klasikou je borovice s žilkovanou nebo pruhovanou kresbou na žlutobílém pozadí. Pamatujte však na to, že na světle tmavne. Obdobné vlastnosti vám nabídne i jedle, jen s tím rozdílem, že její bílé tóny mají často nádech do modra.

Další stálicí je buk, jehož barevné nádechy se mohou táhnout od bílé, přes žlutou a dočervena. Nejvýraznější však bývající tóny červené. Pokud si na takovou barevnost netroufáte, dejte přednost jasanu, který sice nabídne výraznou texturu, ale v o něco střízlivějším provedení. Mezi další oblíbence pak patří borovice, modřín a smrk.

A kde pořídit kvalitní dřevěné podlahy? Zkuste podlahy Tábor a jejich internetové stránky vmpodlahy.cz.

Wood Texture Dark Background Old - SurasakTH / Pixabay
SurasakTH / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *