Light Bulbs Decoration Energy Idea  - motionstock / Pixabay

Potřebujete zjistit okamžitou či průměrnou spotřebu elektrické energie? Nechce se vám s neblahým tušením čekat na roční vyúčtování po tom, co jste si domů pořídili novou velkou televizi nebo třeba elektrický přímotop? Už nemusíte, udělejte si přehled okamžitě díky jednomu šikovnému pomocníkovi.

Když se řekne úspora energií, napadnou vás na prvním místě pravděpodobně úspory tepla. Ovšem stejně důležité jsou i úspory energie

Odhalte potenciální finanční průšvih včas

Pokud o něco doopravdy nestojíme, pak jsou to vysoké nedoplatky za energie, které dokáží značně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Předejít jim může domácí měření spotřeby elektřiny, zprostředkované jednoduchým měřičem.

Ten je k dostání v každém elektru a to v mnoha variantách. Při jeho výběru se řiďte zejména dvěma hodnotami:

  • maximální možné zatížení měřičem;
  • minimální měřitelný výkon.

První hodnota vám prozradí součet výkonů všech spotřebičů, jež je možné k měřiči připojit, druhá pak ukazuje nejnižší možné detekovatelné hodnoty.

Tip na článek:  Využijte portál Fair credit a půjčete si peníze

Vsaďte na užitečné funkce

Chcete-li zajistit aktuální měření spotřeby elektrické energie, jež můžete okamžitě odečíst, vsaďte na měřiče s podsvíceným displejem. Nemusíte je vytahovat ze zásuvky ani si pomáhat baterkou nebo mobilním telefonem. Jen se podíváte a okamžitě máte jasno.

A není třeba se bát žádného složitého ovládání. Měřič zapojíte do zásuvky za pomoci vidlice. Do zdířek v něm následně jednoduše připojíte konkrétní spotřebič. K mání jsou i modely s více zásuvkami, takže není problém změřit najednou třeba celou místnost. Uděláte si tak skvělý přehled o spotřebě své domácnosti a žádné vyúčtování za energie vás už nikdy nepřekvapí.

Náš tip: Pokud si pořídíte měřič, který umožňuje zadání vaší aktuální ceny za elektřinu, bude vám v reálném čase přepočítávat cenu svého provozu. Přehlednější a jednodušší už to zkrátka být nemůže.

Brain Mind Psychology Light Bulb - chenspec / Pixabay
chenspec / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *