Room Lighting Interior Be Sofa  - 5460160 / Pixabay

Většina lidí má za to, že oblíbená a elegantní kožená sedačka vyžaduje k tomu, aby si zachovala svůj jedinečný vzhled po dlouhou dobu, zvláštní péči. Ale nic není vzdálenějšího pravdě.

Naopak tento materiál až směšně snadno odpuzuje nečistoty a jeho údržba je díky tomu po všech stránkách velmi jednoduchá. Pojďte se seznámit s výhodami kůže.

Jak je to vlastně s úklidem a údržbou?

Jak jsme již řekli, je to mnohem snazší, než se nejspíše domníváte. Chcete-li odstranit drobné znečištění, prach a jakékoliv čerstvé skvrny na povrchu kůže, bude vám na to stačit doslova minutka. Jednoduše všechna znečištěná místa otřete vlhkým hadříkem. Nemusíte se bát, materiál je nenasákavý. Na tom si koneckonců pravé sedací soupravy – kožené zakládají a slouží to také jako jejich jednoznačné poznávací znamení.

A jak je to s údržbou? Na kůži se doporučuje nanášet tenkou vrstvu specifického krému, to je pravda. Ovšem pouze dvakrát ročně. Častější údržba je zbytečná. Tento prostředek se stará především o lesk kůže jako takové. A samozřejmě ji impregnuje kvůli vlhkosti a nečistotám. A nemělo by vás také překvapit, že čas od času může být nutné provést menší opravu použité kůže. Opět si však zpravidla poradíte v domácích podmínkách.

Tip na článek:  Zážitek z kouření na nové úrovni s elektronickými cigaretami

Není kůže jako kůže

Aby však tyto výhody zůstaly zachovány, dejte si pozor na nákup sedacích souprav z imitace kůže, které se ovšem jako pravá kůže tváří. I když se mohou na první pohled zdát prakticky identické, jejich vzhled a vlastnosti se v domácích podmínkách budou zhoršovat rychleji. A nezachráníte to ani pečlivou údržbou.

A jaké jsou nevýhody kůže? V zásadě minimální, hovořit lze jen o trochu vyšší ceně. Tu však skvěle vyváží kvalita a dlouhodobá užitnost, jakou nabízí třeba luxusní sedačky – německé. Vyberte si svůj vysněný model na stránkách Inelis.cz. A pokud by vám nevyhovoval e-shop, navštivte i jejich kamennou prodejnu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *