Nadzemní bazény

Po dlouhé zimě nás konečně vysvobodilo jaro. I přesto, že aktuální teploty ještě venkovnímu koupání příliš nenahrávají, je nejvyšší čas pomýšlet na letní sezónu a pořízení venkovního bazénu. Plavání uvolňuje tělo i mysl, trénuje naše srdce i vytrvalost, na druhou stranu nepřetěžuje klouby, ale naopak je rovnoměrně protahuje. Pokud máte to štěstí a patříte mezi majitele rodinných domků se zahradou, jistě jste již několikrát uvažovali o pořízení bazénu. Jestliže vás příliš nelákají terénní úpravy a do zapuštěného bazénu se vám nechce investovat, pak jsou ideální variantou nadzemní bazény. Jaké výhody přinášejí a jak vlastně takový bazén vybírat? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Výhody nadzemních bazénů

Zřejmě tou největší výhodou je skutečnost, že nadzemní bazény jsou mnohonásobně levnější, než bazény, které je nutno umisťovat do země. Pokud se ovšem nechcete rozhodovat mezi cenou a umístěním bazénu, je možno vybírat takové typy, jež lze alespoň částečně zapustit. Na našem trhu existuje bohatá nabídka venkovních bazénů – od těch nejlevnějších nafukovacích, až po dražší s kovovou konstrukcí nebo nosným rámem. Umístění nadzemních bazénů je velmi rychlé a snadné. Směle tedy můžeme tvrdit, že montáž zvládne i průměrně zručný kutil. Moderní materiály, z nichž jsou nadzemní bazény vyráběné, vynikají perfektní odolností, stálobarevností a pevností. Dlouhá životnost je v tomto případě onou pomyslnou třešničkou na dortu.

Tip na článek:  Vsaďte na kvalitní vodoinstalatérské práce od skutečných odborníků

Vybíráme bazén krok po kroku

Hned v úvodu je nutno zodpovědět si na několik zásadních otázek. Bude bazén sloužit zejména dětem nebo dospělým? Jak často se v něm budete oddávat zábavě a relaxaci? Jak vysoký objem finančních prostředků chcete jeho koupi obětovat? Máte dostatečné zdroje vody a prostory k vypuštění vody použité? Pokud jste si odpověděli na tyto otázky, pak byste zhruba měli mít ucelenou představu, v jaké cenové relaci se budete při výběru pohybovat. Je-li pro vás cena rozhodujícím faktorem, ale zároveň nechcete volit mezi cenou a kvalitou, vsaďte na značkové bazény v akci od společnosti Marimex.

Příprava podkladu pro umístění nadzemního bazénu

Zřejmě tou nejdůležitější částí celého procesu, je příprava podkladu pro umístění venkovního bazénu. Jak již bylo nastíněno výše – žádných zásadních terénních úprav se bát nemusíte. Stačí pouze na své zahradě najít dostatečně velké a co nejvíce rovné místo. V případě nerovností je nutno tyto nedostatky odstranit. Podklad je vhodné vysypat a dorovnat jemným pískem, který ovšem nesmí obsahovat žádné větší kamínky či ostré úlomky. Ty by totiž mohly spodní stranu bazénu dříve nebo později nevratně poškodit. Posledním krokem je umístění textilní podložky zabraňující prorůstání trávy a minimalizující riziko poškození bazénu. Nyní již můžete přejít k samotné koupi bazénu. Velmi mile vás v tomto případě potěší akce Marimex, díky kterým můžete zakoupit bazény různých parametrů za vskutku lidové ceny!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *