Jaro se v mnohých domácnostech nese v duchu velkého úklidu. Čistíme podlahy, vyklepáváme koberce a vymeteme každý tmavý kout i zapadlou poličku. Slyšeli jste již někdy o parních čističích? Čističích, které rychle, účinně a spolehlivě čistí nejrůznější druhy materiálů, za pomoci horké páry? Pokud ne, pak vás určitě budou zajímat následující řádky, na kterých vám prozradíme, proč se o parní vysavače a čističe zajímat a na co si dát při jejich používání pozor.

Výhody parních čističů aneb Proč uklízet párou?

Mezi základní výhody parních vysavačů a čističů patří především jejich efektivnost a účinnost. Horká pára, která dosahuje sta stupňů Celsia pohodlně a jednoduše vyčistí nejrůznější druhy materiálů i špatně přístupná místa. Vysoké desinfekční účinky jdou ruku v ruce s ekologickou šetrností a ekonomickou stránkou. Přesto, že pro provoz parních čističů potřebujete destilovanou vodu, která také něco stojí, ve finále za ni dáte méně finančních prostředků, než za drahé chemické prostředky, které jsou k přírodě vše, jen ne šetrné. Při používání parních čističů navíc nehrozí riziko poleptání či popálení kůže, které může být způsobeno agresivní chemikálií. Čističe jsou díky svým vlastnostem také velmi vhodné pro astmatiky i alergiky.

Tip na článek:  Jak vybrat správný TV držák

Nevýhody parních čističů aneb Na co dávat pozor?

Parní vysavače a čističe nedoporučujeme používat na staré kusy nábytku a nábytek z masivu. Tuto parní péči by totiž jednotlivé kousky, které toho mají již spoustu za sebou, nemusely vydržet. Pokud si nejste jistí, zda daný materiál zvládne péči parního čističe, doporučujeme jej vyzkoušet na menším – méně viditelném kousku nábytku. Pokud se ve vaší domácnosti či kanceláři nachází nábytek, jenž je oblepen tenkou dýhou, i v takovém případě nemůžeme použití parního čističe doporučit. Dýha by se totiž při opakovaném používání mohla začít loupat. I zde proto doporučujeme nejdříve odzkoušet na méně viditelném místě.

Závěrečné resumé

Jak z výše uvedených informací vyplývá, čištění za pomocí horké páry je velmi vhodné zejména pro domácnosti a prostory, které obývá astmatik či alergik, nebo pro místa, kde zkrátka potřebujete udržovat hygienickou čistotu při minimu námahy. Pozor si dávejte pouze na starší kusy nábytku, které by horkou páru nemusely přežít bez úhony.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..