park, gazebo, sky

Pokud si chcete užívat ničím nerušené chvíle na své zahradě, určitě byste měli popřemýšlet nad koupí pergoly. Ta vám poskytne dostatek prostoru nejen pro odpočinek, ale i posezení s vašimi přáteli a rodinou. Její stavbu přitom zvládnete i svépomocí, a to i když se neřadíte mezi nejzručnější kutily. Jak na stavbu pergoly a co vše k tomu budete potřebovat?

Začněte od úplných základů

Před začátkem stavby pergoly je důležité si rozmyslet, kde ji na zahradě umístíte. Nejvhodnější je místo, které vám poskytne dostatek stínu a zároveň bude disponovat potřebnými rozměry pro umístění pergoly. Pokud nedisponujete betonovou deskou či dlažbou, pravděpodobně budete muset začít se stavbou terasy, která vám poslouží jako základ celé pergoly.

Na úplném začátku se ujistěte, že je vámi zvolený povrch dostatečně stabilní – vyrovnat ho můžete například štěrkem. Následně se můžete pustit do výběru vhodného materiálu. Nejčastěji narazíte na dřevo, které by však mělo být vždy kvalitně ošetřené, čímž zajistíte jeho vysokou odolnost a dlouhou životnost – z kvalitního materiálu by měl být i zahradní altán či pergola.

Tip na článek:  Jak funguje automatické zavlažování trávníku, záhonů a rostlin

Zvolte si vhodné zastřešení

Když už máte terasu hotovou, můžete se pustit do stavby pergoly či altánu. Před zastřešením pergoly se ujistěte, že je terasa opravdu stabilní a nemůže dojít k jejímu sesunutí. Zároveň se rozhodněte, jak chcete pergolu zastřešit. Zvolit můžete rovnou či šikmou střechu – velmi oblíbené jsou však i klasické altány.

Během výběru myslete také na to, kam chcete pergolu umístit. Pokud se bude nacházet uprostřed zahrady bude lepší zvolit šikmou střechu, díky čemuž se na ní nebude usazovat v zimě sníh. Pokud si nevíte rady se stavbou zastřešení, můžete využít nabídku Perrgola-drevena.cz, kde si můžete objednat již připravenou pergolu či altán. Vybranou stavbu můžete následně podle přiloženého návodu jednoduše složit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *