Nová střecha či její rekonstrukce je investice do budoucna, které byste neměli v první řadě litovat. Právě proto je na místě věnovat trochu času výběru střešní krytiny, čímž se vyhnete zbytečným opravám a dalším nepříjemnostem. Mezi nejoblíbenější typy krytin se aktuálně řadí zejména dvě alternativy, a to plechové a plastové střešní krytiny. Jaké jsou jejich výhody a která z nich se jeví jako lepší varianta?

Střešní krytina, která vám zajistí odolnost i dlouhou životnost

V minulých letech se velké oblibě těšily zejména klasické střešní krytiny, jako jsou pálené či betonové tašky. Během času se však lidé začali postupně poohlížet i po různých alternativách, které často nabízí i mnohem více výhod. Z hlediska odolnosti a životnosti se jako nejlepší volba jeví především plastové a plechové střešní krytiny, jejichž popularita poměrně strmě roste.

Na vině pravděpodobně budou i změny v počasí, kdy se u nás objevují čím dál tím silnější větry a orkány. Pokud se tedy chcete vyhnout častým opravám střechy, určitě se vám vyplatí investovat do plechové či plastové střešní krytiny, jejichž konstrukce je navržena tak, aby vydržela i velmi náročné vnější podmínky.

Tip na článek:  Sekačky: nezapomeňte je uložit k zimnímu spánku

Během výběru střešní krytiny si dejte pozor hlavně na kvalitu

Jestliže se pouštíte do výběru střešní krytiny poprvé, neměli byste se hned unáhlit. I když nabídka některých obchodů může znít zprvu velmi lákavě, je na místě mít se na pozoru. Zárukou kvality je samozřejmě precizní a ověřená klempířská výroba, s níž se obvykle setkáte u firem s delší historií či moderními postupy výroby.

V tomto ohledu je nejlepší strategií zaměřit se na výběr dodavatele, jehož cílem je prodej kvalitních produktů a spolupráce s profesionálními a spolehlivými výrobci. Poradit se však můžete i se svými známými či rovnou řemeslníky, kteří budou na vaší střeše pracovat.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *