Řada lidí si dnes uvědomuje, že se mohou velice snadno dostat do situace, kdy způsobí škodu. Samozřejmě se jedná o případy neúmyslné, ale to nic nemění na tom, že škoda zkrátka vznikne. Proto se vyplatí uvažovat v tomto případě o pojištění. Zejména je to důležité v zaměstnání, kde je vysoká šance, že takovou škodu můžete způsobit. Existuje ale také pojištění proti škodám v běžném občanském životě.

Pojištění ušité na míru zaměstnancům

Pojďme se nejprve podívat na pracovněprávní vztahy. Každý zaměstnanec na sebe bere určitý díl odpovědnosti, kdy u některých zaměstnanců může být riziko vzniku škody vyšší. Proto se vyplatí takového zaměstnance pojistit, přičemž si může pojištění profesní odpovědnosti zajistit zaměstnanec sám z vlastní vůle, ale také může pojištění sjednat zaměstnavatel. V případě sjednání zaměstnavatelem je často možné:

  • Hromadné sjednání
  • Sleva na pojištění

Pokud se zaměstnavatel rozhodne sjednat svým zaměstnancům pojištění, může to samozřejmě udělat hromadně, protože zpravidla dochází k uzavření více smluv. Právě z toho také plyne případná sleva na pojištění, takže takto sjednaná pojistka může být velice výhodná.

Tip na článek:  Proč investovat do zlata? Důvodů je mnoho
Pojištění profesní odpovědnosti i pojištění v běžném občanském životě
Pojištění profesní odpovědnosti i pojištění v běžném občanském životě

Když se rozhodnete sjednat tento druh pojištění, ať už z pohledu zaměstnance nebo zaměstnavatele, určitě se zajímejte o to, jaké podmínky pojistka má. Zpravidla pojišťovny nabízejí několik variant, které se liší podle míry rizika. Obvykle zde bývá varianta pro běžné škody v rámci pracovněprávního vztahu a potom separátně varianty pro zaměstnance, kteří využívají služební vozidlo nebo obsluhují stroje.

Občanská odpovědnost

Škody v rámci pracovněprávního vztahu mohou být velmi vysoké, a tak se pojištění rozhodně vyplatí. Mnoho lidí se už dnes ale také zajímá o takzvané pojištění proti blbosti, které je pojistí proti škodám, které způsobí v běžném občanském životě. To se vám může velmi snadno stát třeba na dovolené, kde někdy člověk neznalý místních poměrů může narazit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *