Řada lidí si dnes uvědomuje, že se mohou velice snadno dostat do situace, kdy způsobí škodu. Samozřejmě se jedná o případy neúmyslné, ale to nic nemění na tom, že škoda zkrátka vznikne. Proto se vyplatí uvažovat v tomto případě o pojištění. Zejména je to důležité v zaměstnání, kde je vysoká šance, že takovou škodu můžete způsobit. Existuje ale také pojištění proti škodám v běžném občanském životě.

Pojištění ušité na míru zaměstnancům

Pojďme se nejprve podívat na pracovněprávní vztahy. Každý zaměstnanec na sebe bere určitý díl odpovědnosti, kdy u některých zaměstnanců může být riziko vzniku škody vyšší. Proto se vyplatí takového zaměstnance pojistit, přičemž si může pojištění profesní odpovědnosti zajistit zaměstnanec sám z vlastní vůle, ale také může pojištění sjednat zaměstnavatel. V případě sjednání zaměstnavatelem je často možné:

  • Hromadné sjednání
  • Sleva na pojištění

Pokud se zaměstnavatel rozhodne sjednat svým zaměstnancům pojištění, může to samozřejmě udělat hromadně, protože zpravidla dochází k uzavření více smluv. Právě z toho také plyne případná sleva na pojištění, takže takto sjednaná pojistka může být velice výhodná.

Tip na článek:  Tři doporučení pro ty, kteří chtějí požádat o půjčku
Pojištění profesní odpovědnosti i pojištění v běžném občanském životě
Pojištění profesní odpovědnosti i pojištění v běžném občanském životě

Když se rozhodnete sjednat tento druh pojištění, ať už z pohledu zaměstnance nebo zaměstnavatele, určitě se zajímejte o to, jaké podmínky pojistka má. Zpravidla pojišťovny nabízejí několik variant, které se liší podle míry rizika. Obvykle zde bývá varianta pro běžné škody v rámci pracovněprávního vztahu a potom separátně varianty pro zaměstnance, kteří využívají služební vozidlo nebo obsluhují stroje.

Občanská odpovědnost

Škody v rámci pracovněprávního vztahu mohou být velmi vysoké, a tak se pojištění rozhodně vyplatí. Mnoho lidí se už dnes ale také zajímá o takzvané pojištění proti blbosti, které je pojistí proti škodám, které způsobí v běžném občanském životě. To se vám může velmi snadno stát třeba na dovolené, kde někdy člověk neznalý místních poměrů může narazit.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..