Wood Log Carpenter Irrigation  - bboellinger / Pixabay

I když si můžete zkusit vybudovat závlahový systém svépomocí, mnohem lepší je nechat si vypracovat projekt a najmout si odborníka. Nakonec totiž ušetříte. Vyhnete se začátečnickým chybám a nestrávíte spoustu času zapouštěním trubek do země.

Klasická i kapková závlaha, do země zapuštěné trubky a další části automatického závlahového systému se při automatickém zavlažování napojí na řídicí jednotku. Propojí se s čidlem zemní vlhkosti a dešťovým senzorem a zavlažování se pak bude spouštět nejen na základě vámi naprogramovaných kritérií, ale i podle skutečné vlhkosti půdy. V posledních letech extrémního sucha je automatické zavlažování trávníku a zahrady doslova nezbytností. Vysunovací postřikovače jsou hezky schované v zemi, nepřekáží vám při sekání trávníku a nikdo o ně nezakopne.

Praktické automatické zavlažování má mnoho výhod

Zavlažování trávníku, rostlin, keřů, stromů, skleníku i terasy nám může zabrat mnoho času a dá hodně práce. Efektivní systém automatické závlahy má k dispozici speciální postřikovače v různém tvaru. Kromě rozbočovačů a koncových prvků jsou k dispozici různé zadešťovače, rosiče a postřikovače. Před příchodem zimy, se zavlažovací systém vypustí, odborně odvodní profouknutím stačeným vzduchem, aby v zimě trubky nepopraskaly vlivem mrazu. Řídící jednotka umí ovládat různý počet jednotek. Analogové hodiny lze nastavit manuálně. Počítač ovládne i 5 rozvodných větví. Každá z nich se může spouštět v jiném čase, intenzitě i délce.

Tip na článek:  Darujte svým nejbližším ty nejkrásnější vzpomínky

Vysoce efektivní automatické zavlažování

Se zvyšujícími se extrémními teplotami v posledních letech roste i požadavek na výši a četnost pravidelné zálivky. Déšť lze nahradit automatizovaným zavlažováním. Využít se dá voda z vodovodu, vlastní studny i srážková voda, kterou budete sbírat a shromažďovat v nádrži s filtrem. Zalévání z hadice upevněné k jednomu přívodu vody je časově náročné, namáhavé a problematické. Hadice je těžká, ničí záhony, musí se neustále překračovat a tam, kam nedosáhne, musíte nosit konve. Námahu, spoustu času, množství vody i financí vám ušetří automatický zavlažovací systém.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *