Neustále roste počet žadatelů o půjčku. Požádat o půjčku dnes samozřejmě není žádné tabu, naopak. Půjčky mohou být spíše spasiteli. Nejčastěji se o půjčku žádá ve chvíli, kdy finanční rezerva nestačí. Je to většinou tehdy, kdy se potřebuje zaplatit oprava automobilu nebo když je třeba koupit nový spotřebič do domácnosti. V případě, že chcete požádat o půjčku (ať už z jakéhokoli důvodu), přinášíme vám několik doporučení, které se vám mohou při žádosti o půjčku hodit.

V současné době je finanční trh až přesycený různými půjčkami nebo jinými finančními produkty. Člověk se jen stěží vyzná v nabídce. Proto možná žadatel o půjčku, který zatím nikdy o půjčku nežádal, ocení několik doporučení týkajících se bankovních i nebankovních půjček, které se mohou při výběru půjčky či následném uzavírání smlouvy hodit.

Správně odhadněte své možnosti

Dnes existují dva typy půjček, a sice nebankovní půjčky (jako je půjčka Rerum) a bankovní půjčky. V případě žádosti o půjčku je třeba dobře zvážit své možnosti. Při žádosti o bankovní půjčku musíte splňovat základní podmínky, jako je pravidelný a dostatečný příjem, dále také že nejste ve výpovědní nebo zkušební lhůtě či že nejste v registru dlužníků. Nebankovní půjčky tu jsou však pro každého, ovšem v rámci nich si nepůjčíte miliony.

Tip na článek:  Několik důvodů proč obchodovat Forex

Porovnávejte

Jelikož je na finančním trhu tolik půjček a podobných finančních produktů, porovnávejte, než se svěříte do rukou nějaké společnosti nabízející “velice výhodný úvěr”. Porovnávejte hlavně úroky a také hodnotu RPSN.

Uvádějte pravdivé údaje

Do žádostí o půjčku se nevyplatí lhát, jelikož vám to může spíše uškodit. Máme na mysli to, abyste nelhali o výši vašich příjmů nebo abyste nelhali o registru dlužníků. To vše si banky nebo nebankovní instituce zjišťují. V případě, že nechcete sdělovat své příjmy, vyplatí se požádat o půjčku bez doložení příjmů

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *