V polovině května se tuzemská golfová špička sešla na zahajovacím turnaji české profesionální golfové série CZECH FUND PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy 2019. Pětidenní turnaje v Golf Resortu Austerlitz ve Slavkově u Brna hostil nejen české golfové profesionály, ale také amatérské hráče. Hlavní turnaj po vypjaté koncovce nakonec vyhrál Michal Pospíšil. Celkovým skóre 132 ran o jednu ránu porazil Filipa Mrůzka a o dvě Jana Cafourka.

Ocenění nejlepším hráčům předával hlavní ekonom CZECH FUND Lukáš Kovanda. Ten po předání šeků a trofejí řekl, že stejně jako v golfu, tak i v investicích vítězí jen ti nejlepší, a proto se také CZECH FUND snaží klientům zajišťovat ten nejlepší výnos. Po profesionálech si na golfovém hřišti ve Slavkově u Brna zahráli také klienti v rámci firemního poháru a turnaje partnerů.

DRFG golf podporuje, je to hra gentlemanů

Nebylo to ale pouze o golfu, značka podílových fondů CZECH FUND, spadající do investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka, otevřela VIP zónu, která byla určena všem jejím hostům. Ti si tam mohli odpočinout, občerstvit se nebo si zasoutěžit. Vylosovaný šťastlivec ve vizitkové tombole, se mohl radovat z láhve sektu. Ani ostatní hosté ale nepřišli zkrátka, someliér David Kuchař pro ně vybral prvotřídní vína.

Tip na článek:  S ochlazením přichází čas na saunu

Na turnaji nechyběla ani ředitelka společnosti yourchance Jana Merunková. Tuto organizaci finančně dlouhodobě podporuje Nadace DRFG, zejména ve výuce finanční gramotnosti, ale také integraci mladých lidí z dětských domovů nebo pěstounské péče do běžného života. Díky soutěži o nejpřesnější trefu na 17. jamce se na projekt „Začni správně” vybralo 25 tisíc korun. Merunková si pochvalovala, že se do soutěže bez diskuzí zapojili téměř všichni golfisté, kteří byli zároveň velice štědří.