Výhody a použití voskových olejů Osmo

Společnost Osmo přináší širokou nabídku voskových olejů na dřevo, které ho zaručeně ochrání a tím prodlouží i jeho životnost. Olej a vosk fungují perfektně dohromady, olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř, zatímco vosk vytvoří ochranu dřeva z vnějšku. Voskové oleje používáme rovnou, bez nutných předchozích úprav, takže ušetří i váš čas.

Výhody

Hlavní výhody voskových olejů:

 • Dobrá ochrana proti kapalinám (nezanechává žádné skvrny od vody)
 • Umožňují dřevu dýchat díky otevřeným pórům
 • Snadno opravitelné
 • Jednoduché na údržbu
 • Vysoce odolné
 • Nedochází k odlupování a praskání
 • Složení na bázi přírodních olejů a vosků
 • Chrání dřevo zevnitř i zvenku
 • Ochrana před oděry
 • Oživují dřevo
 • Zanechávají dokonalý povrch
 • Zaschlé nátěry jsou nezávadné pro lidi, zvířata ani rostliny

Využití voskových olejů není omezeno pouze na dřevo v interiéru např. podlahy, nábytek, dřevěné stropy atd., ale lze je také použít na dřevěné povrchy venku, např. zahradní nábytek, ploty, terasy, pergoly či zahradní domky.

Druhy voskových olejů

Voskové oleje spojují jedinečným způsobem výhody přírodních olejů a vosků, čímž vytváří dokonalou kombinaci pro ochranu dřevěných povrchů. Voskové oleje Osmo můžeme rozdělit do dvou skupin:

 1. Tvrdé voskové oleje
 2. Dekorační voskové oleje

Tvrdé voskové oleje

Tvrdý voskový olej zanechá na podlaze odolný film, tudíž dosáhnete vysoké stupně ochrany, hodí se proto i do velmi namáhaných prostor. Díky složení (přírodní olej a vosk) dosáhnete rovnoměrného ztvárnění a harmonického vzhledu, navíc ochrání dřevo před opotřebením a rozlitou vodou.

Tip na článek:  Jak vybrat běžecký pás do bytu

Tento typ voskových olejů je běžné dostupný, v široké škále velikostí balení a odstínů, na výběr je i mezi matným a lesklým vzhledem.

Ideální použití – veškeré dřevěné podlahy, prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy, podlahy z OSB desek a korkové podlahy. Stejně tak jako povrch nábytku.

Dekorační voskové oleje

Ani dekorační voskové oleje vás rozhodně nezklamou. Jejich nanesení a následná péče je opět velice jednoduchá. Splňují stejné podmínky jako tvrdé voskové oleje a to, že ochrání dřevěné povrchy před opotřebením, ale také před dalšími vlivy a vodou.

 1. Transparentní – tyto oleje jsou určené pro konečnou úpravu dřevěných povrchů, dodávají dřevu hedvábný lesk. Lze je použít na veškeré dřevěné povrchy v interiéru. Doporučují se dva nátěry bez nutnosti základního nátěru nebo přebrušování.
 1. Intenzivní – tzv. barevný (pigmentový) nátěr je určený především pro dřevěné podlahy. Spolu s tvrdým voskovým olejem tvoří perfektní kombinaci. Je dobré provést po zaschnutí intenzivního nátěru ještě jeden, a to tvrdým voskovým olejem, výsledek je zaručený.

Voskové oleje Osmo vás zaručeně nezklamou. Dodají dřevu ve vašem domě nebo na zahradě prvotřídní ochranu a nezvyklý lesk. S oleji Osmo se již více nemusíte o dřevěné plochy obávat.

Autor: Oleje-Osmo.cz – velkoobchodní a maloobchodní prodejce kompletního sortimentu značky Osmo.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *