Zima už je v plném proudu. A přestože venku ještě nemrzne, pokud nechceme doma mrznout, topit už musíme. Pokud stále tápete, jakým palivem byste měli topit, pak pro vás máme tip v podobě nočních briket. O co se jedná a v čem spočívají jejich výhody? To vše a ještě více se dozvíte v následujícím článku.

Noční brikety vám pomohou s vytápěním

Klasické dřevěné brikety určitě znáte všichni. Ale řekněte, kdo z vás zná novinku zvanou noční brikety. Tento typ briket je vyráběn z čisté kůry stromů. Kůra je lisována pod vysokým tlakem a je zcela čistá, tedy bez přísad, nečistých příměsí a lepidel. Jedná se tedy o přírodní brikety, které představují obnovitelný zdroj energie. Díky svým unikátním vlastnostem udrží noční brikety teplo po dobu 8 až 10 hodin.

Výhody nočních briket

Je tedy jednoznačné, že noční brikety představují velmi výhodný zdroj tepla. Pro ty z vás, kteří o tom nejsou přesvědčení, přinášíme přehled těch největších výhod nočních briket. V prvé řadě spalování (tedy hořením a žhnutím) kůrových briket probíhá velmi pomalu a zajišťuje tedy dlouhodobý přísun tepla. Teplo můžete prostřednictvím nočních briket udržet v domácnosti po dobu osmi až deseti hodin. Jsou tedy báječným zdrojem tepla pro dobu noci. Stačí, abyste před spaním přiložili, a teplo budete mít až do rána. Vy si tak nerušeni zimou či vstáváním kvůli přikládání můžete vychutnat osmihodinový spánek.

Tip na článek:  Pojistné řetízky a jiné zabezpečení

Další výhodou kůrových briket je jejich šetrnost vůči životnímu prostředí a emisím CO2. Jedná se o neutrální a obnovitelný zdroj energie. Kůrové brikety navíc nepotřebují žádné speciální spalovací zařízení. Je možné s nimi topit v jakýchkoli kotlích s regulací přívodu vzduchu. Brikety můžete skladovat na suchém místě, kde vydrží i několik let.

Typy nočních briket

Noční brikety nabízí společnost OPTIMTOP. Vybírat můžete z několika druhů. Volit můžete několikrát zmíněné noční kůrové brikety. Nabídka dále zahrnuje papírové noční brikety a rašelinové brikety, jež jsou vhodnou alternativou k briketám nočním.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..