Přírodní mýdla se vyrábějí z čistě přírodních surovin. Představují stále oblíbenější alternativu k mýdlům klasickým. Jaké výhody mají?

Jak se vyrábějí přírodní mýdla

Mýdla jsou založena na bázi esenciálních olejů. Hlavní surovinou pro výrobu je většinou glycerin a druhou skupinou jsou oleje – kokosový, olivový. Přidávat se do mýdel k tomuto základu může třeba bambucké či kakaové máslo nebo další složky, například abrazivní. Nic jiného do nich přijít nesmí, jsou tedy bez parabenů i bez silikonů.

Přírodní mýdla se vyrábějí ručně. Existují dva základní postupy pro výrobu: Jednak to může být zastudena a pak i zatepla. Oba postupy jsou si do značné míry podobné, liší se pouze právě v teplotě. K procesu zmýdelnění ovšem dojde v obou případech.

Mýdla se při výrobě zastudena lépe barví a vypadají proto o něco efektněji, musí se ale nechat určitou dobu „vyzrát“. Během zhruba dvou až čtyř týdnů se z něj odpaří přebytečná voda a mýdlo dostatečně ztvrdne. Díky tomu vám i dlouho vydrží.

Výhody přírodních mýdel

Přírodní kosmetika je šetrná k lidské pokožce i k přírodě. Jedná se o bio mýdla, která navíc nejsou testována na zvířatech. Mýdla jsou velmi příjemná na dotek a krásně vám provoní celé tělo i koupelnu. Když si s nimi umyjete ruce například po krájení cibule, efektivně dokáží z pokožky odstranit nežádoucí odér.

Tip na článek:  Moderní sauny vám zajistí soukromí i množství zdravotních benefitů

Kvalitně myjí a používat je můžete nejen na tělo, ale také na vlasy. Takovýto tuhý šampon je oproti běžné lahvičce s tekutým obsahem skladnější. Pokud často cestujete, určitě oceníte, že se vám nemůže nikde nic vylít do zavazadla. Je ale potřeba chvíli počkat, než si vlasy zvyknou a posoudit, zda vám změna vyhovuje.

Mýdla čistě rostlinného původu jsou přirozeně vhodná taktéž pro vegany. Kosmetiku vhodnou pro tuto skupinu spotřebitelů poznáte jednak podle složení a jednak je opatřena příslušným certifikátem Vegan Society Approved.

Přírodní mýdla a naše zdraví

Mýdla mohou být používána na kůži celého těla a také na pokožku obličeje. Na rozdíl od těch konvenčních nevysušují a pro řadu lidí se stala přírodní mýdla šetrnými pomocníky například v boji s mastnou pokožkou, rozšířenými póry či akné. Pokud máte opačný problém a trápí vás suchá kůže, hodí se mýdla s přídavkem olivového oleje, který je známý pro své zvláčňující účinky.

Stačí si vždy vybrat produkt s vhodným složením. Pak nemůže žádným způsobem poškodit ani kůži dětskou nebo velmi citlivou. Naopak takovou péčí svému tělu velmi prospějete. Přírodní mýdla můžete dokonce i používat na pokožku podrážděnou, trpící atopickým ekzémem, lupénkou nebo jinými kožními chorobami.

Tyto výrobky jsou navíc i ideálním dárkem pro vaše nejbližší. Díky ruční výrobě je každý kousek originální. Balena jsou do krásných obalů, které jsou recyklovatelné. Parádu proto nadělají jistě ještě před použitím.

Autor: Poznani-knihy.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *