Známe to všichni. Dnešní uspěchaná doba nás svým divokým tempem často vyčerpává natolik, že už jaksi pomalu nestíháme pravidelně dobíjet baterky. Času sami pro sebe nalézáme v nabitém dni žalostně málo. Fůra úkolů v zaměstnání, náročný šéf, který předpokládá, že z nás vychová stejného workoholika jako je on, starosti o domácnost, děti, svačiny, domácí úkoly, kroužky….

Nekonečný seznam povinností nás nenápadně dostává do kolotoče, ze kterého se těžko seskakuje. Ovšem tak jako stroj nedokáže jet pouze na vodu a vzduch, stejně tak naše tělo není perpetuum mobile, i když bychom si to mnozí z nás možná přáli. Že je dobré pravidelně odpočívat, dostatečně spát a hodně se hýbat, víme asi všichni.

Co ale dělat, když na sport právě není ani pomyšlení a tělo se brání? Víte předem, že se doma večer po celodenním maratonu zhroutíte na gauč a při představě jakékoli sportovní aktivity na vás jdou mrákoty? Není třeba hned trhat rekordy v joggingu.

Vždyť relaxovat můžete i vleže a klidně se zavřenýma očima. Vyzkoušejte některou z těchto  jednoduchých, ale účinných relaxačních metod. Sport vám sice nenahradí, ale ducha i tělo zaručeně osvěží a uvolní.

Relaxační hudba

Relaxovat při hudbě je bezesporu příjemné a nenáročné. Meditační a relaxační hudba nám pomáhá odbourávat z těla napětí a stres, uklidňuje nás, pomáhá vyčistit hlavu a pustit nepříjemné myšlenky, zklidňuje srdeční činnost a celkově dobíjí organismus energií. Speciální relaxační hudba nám může dokonce zlepšit koncentraci, učení či usínání.

Vyberte si takovou relaxační hudbu, která bude příjemná vašemu naturelu a bude se vám u ní dobře odpočívat. Vybírat můžete z nepřeberného množství CD s relaxační hudbou s ucelenými kompilacemi. Někdo se báječně uvolní za zvuků přírody, někdo zase při tónech rytmických bubnů.

Pokud máte rádi  šumění moře nebo zurčení potůčků, v takovém případě šáhněte po skladbách s vodní tematikou. Někoho zase naopak dobije energická etnická či keltská hudba nebo dobrý chillout výběr.

A vůbec nevadí, že u poslechu usnete. Ba právě naopak. Pokud patříte mezi nespavce, kdy vám oči sice večer padají únavou, ale místo klidného spánku vám v hlavě zběsile víří nekonečný řetězec myšlenek a vy ne a ne usnout, šáhněte po relaxační hudbě na spaní, která je pro tento účel přímo vytvořena.

Tip na článek:  Barvení vlasů, melíry, žehlení vlasů

A k poslechu relaxační hudby si rovnou můžete přidat další s relaxačních technik. Tou jsou dnes již hodně populární omalovánky proti stresu.

Antistresové omalovánky

Omalovánky již dávno nejsou pouze doménou malých dětí. Že kreslení rukou uvolňuje zápěstí,  aktivuje pravou mozkovou hemisféru a tím rozvíjí naši kreativitu, už jste možná slyšeli. Aby se dospělí a životem znavení lidé mohli alespoň na chvíli vrátit do bezstarostných okamžiků, kdy sami byli dětmi, vznikly pro ně speciální antistresové omalovánky pro dospělé.

Malování se dá připodobnit meditaci, je to činnost, která vás zklidňuje a dostává do svého středu. Jaké použijete barvy, záleží jen na vaší  fantazii.

Můžete si vybrat omalovánky různých tvarů a s různými motivy. Květinové, zvířecí, vílí, motýlí… Vybarvovat si je můžete v klidu u poslechu příjemné hudby nebo klidně i u televize.

Ti z vás, co mají kancelářskou práci a nad sebou osvíceného šéfa si možná budou moci vytáhnout uklidňující omalovánky i v průběhu pracovní doby, například po náročném hovoru s klientem.

Některé omalovánky jsou vytvořeny tak, že si svůj vlastní výtvor můžete ze sešitu snadno vystřihnout a vzniklý obraz nechat třeba zarámovat. Pokud byste svou tvorbu rádi použili jako netradiční dekoraci do interiéru, sáhněte po některé edici omalovánek s motivem mandal.

Mandaly a mandalové omalovánky

Omalovánky s motivem mandal jsou top mezi antistresovými omalovánkami. Nejenže se při jejich vymalovávání příjemně uvolníte, ale každá z mandal je následně po svém vybarvení naprostým originálem s vlastním sdělením. Pokud si pak obrazec vystřihnete a zarámujete, bude na vás energie obrázku působit kdykoli se na něj podíváte.

A pokud zrovna nemáte na malování náladu, nevadí. Občas i to nejlepší předsevzetí žít klidný a harmonický život vezme za své a spí hlubokým spánkem pod tlustou vrstvou všedních povinností. Pro takové chvíle si můžete pořídit některou z širokého množství již hotových a neméně originálních mandal na zeď nebo si pořídit nalepovací mandalu na sklo.

Sluneční paprsky, které pak zasvítí na okenní tabulku s nalepenou mandalou, rozehrají váš interiér všemi barvami mandaly. Nalepovací mandaly pro vás budou nositelem určitého poselství. A kdykoliv se na ně podíváte, připomene se vám vaše utiskované předsevzetí žít šťastný život. Namotivuje vás, zvýší sebevědomí a vykopne vás z chmurné nálady zpět do radosti bytí.

Vše, co budete potřebovat pro chvíle pohody najdete na www.poznani-knihy.cz nebo přímo na naší provoněné prodejně v Olomouci.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *