Fireplace

Léto je za dveřmi, a tak by se mohlo zdát, že otázky ohledně vytápění domácnosti jsou bezpředmětné a půl roku ještě počkají. Opak je však pravdou. Právě v letních měsících je nejlepší doba na vyřešení vytápění. Pojďme si tedy zodpovědět otázku, co se člověku vyplatí nejvíce. U jakého zdroj energie a tepla najdeme vysokou výhřevnost, šetrnost k životnímu prostředí a navíc s jeho spalováním ušetříme čas i peníze? Odpovědí na všechny tyto otázky jsou dřevěné pelety.

Dřevěné pelety jsou jedním z možných tepelných zdrojů. Oproti klasickým zdrojům tepelné energie, jako je běžné neupravené dřevo či uhlí se dřevěné peletky odlišují mnohými vlastnostmi, které se stanou výhodou nejen pro nás samotné, ale i pro životní prostředí. Nejrozšířenějším typem pelet jsou v současné době pelety vytvoření z dřevního odpadu. Nedochází tedy ke zbytečnému vyčerpávání dřeva, ba naopak bývá v současnosti zužitkován i odpad.

Vytápění dřevěnými peletami

Při vytápění dřevěnými peletami dochází k využívání obnovitelných a ekologických zdrojů energie. Jedná se tedy o jednu z nejvýhodnějších ekologických topných surovin. Spalováním dřevěným pelet totiž nedochází ke zvyšování emisí skleníkových plynů, jež mají za následek globální klimatické změny, tedy globální oteplování.

Tip na článek:  Jak funguje automatické zavlažování trávníku, záhonů a rostlin

Při jejich spalování vzniká oproti spalování tuhých fosilních paliv minimální množství popele. Ten je navíc skvěle využitelný ve zcela jiné oblasti, než jakou je vytápění. Popel vzniklý při spalování dřevěných pelet můžete použít jako kvalitní hnojivo, neboť se pyšní vysokým obsahem oxidů draslíku a fosforu.

Výhody vytápění dřevěnými peletami

Pojďme si shrnout veškeré výhody používání dřevěných pelet. Dřevěné pelety jsou v první řadě šetrné k životnímu prostředí. Včetně toho, že jsou ekologické, jsou i velmi ekonomické, neboť mají vysokou výhřevnost, nízké nároky na skladovací prostory a přikládat můžete pouze 1krát za den. Pelety poskytují komfort jako při plynovém vytápění a manipulace s nimi je čistá, neboť vzniká pouze malé množství popela.

Prodej pelet poskytuje společnosti OPTIMTOP. Jejich nabídka zahrnuje širokou škálu pelet, ale i mnoha dalších topných surovin. Firma navíc poskytuje dopravu zdarma po celé ČR již od 1 objednané palety.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *