Pokud vlastníte firmu a zabýváte se výrobou, určitě jako každý podnikatel hledáte způsob, jak ji zefektivnit. Jedině tak totiž lze dosáhnout budoucího růstu, který je pro většinu firem klíčový. Vhodné řešení nabízí kontrolní kalibry, s nimiž lze snadno a rychle kontrolovat vnější i vnitřní rozměry celé řady výrobků.

K čemu slouží kontrolní kalibry?

Kontrolní kalibry se řadí mezi jedny z nejvyužívanějších kontrolních mechanismů při výrobě v celé řadě odvětví. Jejich úkolem je kontrolovat vnější a vnitřní rozměry obrobků, díky čemuž dokážou velmi přesně odhalit zmetkový výrobek a vyřadit ho z procesu. Ve výsledku tak ušetříte nemalé výrobní náklady a získate potřebný kapitál například pro budoucí investice. Předcházet však můžete i možnému poškození stroje, které jsou často náchylné na odchylky u výrobků.

Jak fungují kontrolní kalibry?

Kontrolní kalibr funguje na jednoduchém principu, kdy je buď vyhotoven ve dvou provedeních, nebo disponuje dvěma stranami. První strana je takzvaná zmetková, čímž odhalíte, zda je výrobek ještě použitelný či naopak. Jestliže je výrobek identifikován jako zmetek, je hned vyřazen z výroby. Pokud tomu tak není, zkouší se následně, jakou odchylkou disponuje a zda je možné ji opravit.

Tip na článek:  Pískoviště pro malé i velké

Kde můžete kontrolní kalibry pořídit?

Podobně jako u jiných nástrojů je i u kalibrů třeba vyhledat kvalitního dodavatele, který bude spolehlivý a zajistí vám pravidelné dodávky. Přesné a kvalitní kalibry nabízí i česká firma Michovský-TOOLS s.r.o., která působí na trhu již několik let. Ve své nabídce má hned čtyři druhy kalibrů, a to:

  • závitové kalibry,
  • měřící kalibry,
  • válečkové kalibry,
  • třmenové kalibry.

Požádat však můžete i o individuální výrobu kalibrů a měřidel, u nichž je možná změna rozměrů na míru vašim výrobkům.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *