Co si počít se znehodnocenou fasádou? Známe odpověď!

Je to smutné, ale bohužel se to stává i v našich končinách. Vandalismus, fenomén graffiti, úmyslně poškozená fasáda – to je každodenní realita snad každého města nebo obce. Jenomže co dělat v případě, že nepomohla nebo vůbec nebyla zajištěna prevence? Naštěstí existují možnosti řešení v podobě odborně zajištěného pískování.

Jak pískování funguje?

Zjednodušeně jej lze popsat jako čištění povrchu abrazivními (brusnými) částečkami, které jsou unášeny silným proudem vzduchu nebo vzduchu s částečným podílem vody. Zní to možná poněkud drasticky, ale skutečnost taková není. Moderní technologie již zaručují šetrnost k povrchu a dokonce existují i systémy certifikované pro sanaci historických objektů.

Šetrnost k povrchu, ale i k člověku

I takto jsou tyto moderní technologie charakterizovány. Dříve bylo tryskání, jak se jinak proces také nazývá, synonymem pro ohromnou prašnost. To už je dnes naštěstí také minulostí. Některé zaběhnuté firmy v oboru s mnohaletými zkušenostmi mají dokonce atesty pro použití své technologie i v husté zástavbě. Jednou z nejlépe specializovaných je firma AXIOM REAL s.r.o.

Tip na článek:  Kryt na mobil s vlastní fotkou? Od jeho vytvoření vás dělí pouze několik minut!

Odstraněním graffiti to nekončí

Pokud hodláte svou fasádu zbavit graffiti, pak je oslovení firmy AXIOM REAL s.r.o. skvělou volbou. Po zákroku je ideální opatřit fasádu nátěrem nebo nástřikem, který ji ochrání pro případ dalšího vandalismu ze strany sprejerů. Některé nátěry mohou navíc plnit svou funkci až 6 let! Samozřejmostí pro společnost AXIOM REAL s.r.o. je také dodávka celého díla na klíč, kdy investorovi odpadá spousta starostí.

Vandalismus není degradace

Samozřejmě, že fasáda může utrpět také vlivem klimatu nebo chemických podmínek. Smog, kyselé deště, plísně – to vše lze pomocí moderních pískovacích technologií vyřešit. Od cenných historických fasád, přes průmyslové objekty, až po obytné domy a užitková auta. Stačí si jen vybrat správného dodavatele, kterým je právě společnost AXIOM REAL s.r.o.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *