Dětské hračky – víte, jak je vybírat?

Kdo si hraje, nezlobí! To je staré známé pořekadlo, které platí nejen u našich milovaných ratolestí, ale mnohdy i u jejich tatínků. Dnešní výběr dětských hraček je vskutku nepřeberný. Autíčka na dálkové ovládání, obrovské autodráhy nebo filmoví hrdinové s nadpozemskými schopnostmi. Na druhé straně pak překrásné panenky, které se chovají skoro jako opravdová miminka nebo roztomilá plyšová zvířátka, jimž jednoduše nejde odolat. Zkrátka a jednoduše dětské hračky, o kterých jsme si mohli nechat my dospělí v mládí jenom zdát. Víte však, jak hračky pro své milované ratolesti vybírat a na co se při jejich výběru zaměřit? To a ještě mnohem více vám prozradíme na následujících řádcích.

Hračky přizpůsobte věku a schopnostem dítěte

Na tuto skutečnost s největší pravděpodobností nemusíme zrovna dvakrát upozorňovat. Je jasné, že svému tříletému prckovi nepořídíte puzzle o tisíci dílcích. A stejně tak je pochopitelné, že předškolákovi spíše než česací panenku pořídíte dětský tablet s množstvím výukových programů a funkcí. Vybíráte-li hračku u ověřeného a známého prodejce, pak by měly být na jejím obalu uvedeny údaje o věku dítěte, kterému je hračka určena nebo upozornění, že daný výrobek může obsahovat menší části.

Edukativní hračky pomohou rozšířit obzory

Jen si vzpomeňte na svá mladá léta. S největší pravděpodobností vaše krabice s hračkami obsahovala několik plyšových zvířátek, panenku, auto nebo nějaký ten dřevěný vláček, který vyřezával ještě váš dědeček. K zabavení nám však stačilo málo – mnohdy i pár kamínků a klacíků. Dětské hračky dnes se však od těch našich značně liší a to zejména svou edukativní stránkou, která pomůže dětem rozšířit jejich obzory nebo vylepšit motorické i memorické funkce. Takové hračky jsou určeny zejména dětem od tří let, až do období předškolního věku.

Tip na článek:  Učící věž – skvělý pomocník při výchově a vzdělání

Klasika je klasika

Ačkoli je nejrůznějších dětských hraček v současné době opravdu nepřeberné množství, stále častěji se vracíme k hračkám, jež byly neodmyslitelně spojeny s naším mládím. Na popularitě získávají zejména hračky dřevěné českého původu. Je to sice paradoxní, nicméně pochopitelné – tradice je tradice a ten nostalgický pocit při pohledu na dítě hrající si s dřevěným vláčkem, který je mnohokrát „upgradovaným“ modelem vláčku po našem dědečkovi, je jednoduše k nezaplacení.

Kde nakupovat opravdu kvalitní hračky pro děti?

Na vietnamské tržnice nebo pravidelně pořádané výprodeje při nakupování hraček a dětských potřeb raději zapomeňte. Dětské hračky té nejvyšší kvality, stejně jako dětské oblečení byste měli vybírat a nakupovat pouze u známých a ověřených prodejců, jež mohou prokázat zdravotní nezávadnost prodávaných výrobků i jejich kvalitu. Jedním z těchto prodejců je například e-shop mi-kids.cz, v jehož sortimentu naleznete nejen množství hraček pro děti, ale také spoustu stylového dětského oblečení a další věcičky pro vaše dětičky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *