Zvažujete, že s novým rokem vstoupíte do světa podnikání nebo naopak už podnikáte, ale chystáte se v následujícím roce expandovat se stávajícím internetovým obchodem? Pak vás bude zajímat výběr vhodného e-shopového řešení. Jaké jsou možnosti?

Pronájem e-shopu

E-shop k pronájmu je řešením spíše pro podnikatele, který začíná. Jedná se o alternativu levnou, která vám poskytne dostačující komfort. Takzvané krabicové řešení pochází od firmy, která se mu věnovala, odladila jej, aby jej posléze mohla pronajmout.

Z toho pak samozřejmě vyplývá, že každý uživatel za mírný poplatek dostane v zásadě totéž. Administrace se nikterak lišit nebude, design lze modifikovat jen do určité míry šablonami. Základní funkce jsou uvnitř systému obsaženy, mimo to si můžete svůj internetový obchod i upravit určitými funkcemi nadstavbovými, pokud budete mít zájem. Tyto možnosti navíc často vycházejí z podnětů samotných uživatelů, kteří přímým používáním zjistili, co jim chybí.

Pro většinu podnikatelů tak pronájem e-shopu představuje funkční i cenově dostupnou možnost. Díky pravidelným aktualizacím vám e-shop bude sloužit spolehlivě i do budoucna. Navíc vás nezaskočí například ani novinky v legislativě, současní majitelé e-shopů se například museli připravit na příchod GDPR. Počítá se totiž s tím, že e-shop se bude dále vyvíjet.

E-shop na míru

Jedná se přirozeně o citelně dražší alternativu oproti pronájmu internetového obchodu. V tomto směru se však rozhodně nedoporučuje zkoušet za každou cenu ušetřit.

Odborníci z řad vývojářů se jednoznačně shodují na tom, že poloamatérské řešení slepené doslova „na koleni“ vám ušetří prostředky jen v první chvíli. Potom se budete trápit s nulovou technickou podporou, absencí aktualizací atd.

Pokud chcete e-shop na míru, musí to být jedině takový, který za sebou má kvalitní zázemí vývojářského týmu. Díky tomu vás minou starosti s udržováním e-shopu nebo jeho pozdějším rozšiřováním. Proto má smysl o něm uvažovat, když už vám e-shop funguje a vy máte přesnou představu o tom, kudy by se mělo jeho další směřování ubírat.

Jak si tedy vybrat a na co dát pozor?

Dá se říci, že nejvhodnější je vybrat si spolehlivou dodavatelskou firmu už ve fázi pronájmu. Dodavatel vám, pokud to budete později potřebovat, pomůže přesunout e-shop do vlastního systému.

Základem je přirozeně se ptát. Zajímejte se, jaká je hodinová sazba programátora a co by to obnášelo, když budete chtít v čase do svého e-shopu nějaké funkce přidat atd. Zjistěte si také, jaké to je s novou verzí systému a kolik vás případně bude stát přechod na ni. Stanovení rozpočtu by mělo být základním stavebním kamenem vašich plánů.

Velmi spolehlivým vodítkem při výběru se vám určitě stanou také reference ostatních uživatelů. Ideální je, pokud si můžete s konkrétním člověkem přímo promluvit. Zajímat by vás měla zejména vstřícnost vůči řešení problémů a individuálních požadavků.

Autor: Zoner inShop

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..