Dovoz aut z EU? Zajímavá zkušenost i zbytečný risk! Anebo ne?

Hodláte obměnit svůj vozový park? Plánujete investici do nového automobilu? Pokud porovnáte ceny tuzemských prodejců aut s těmi zahraničními, s největší pravděpodobností dospějete k názoru, že výhodná koupě na vás čeká výlučně za našimi hranicemi. Koupit starší auto v zahraničí se zdá na první pohled jednoduché. Ve skutečnosti však jde o poměrně komplikovaný proces opředený řadou rizik. Proto se vyplatí oslovit profesionální firmu zajišťující dovoz aut na zakázku. Jak to funguje?

Levnější automobily? Pravda nebo fikce?

Řada osob se mylně domnívá, že koupě staršího automobilu v zahraničí je nesrovnatelně levnější oproti nákupu vozidla u nás. Ve skutečnosti tomu tak bohužel není. Ceny automobilů jsou velmi podobné. Rozdíl je zde ovšem v jejich stavu. Kvalitnější silnice, stejně jaké přísné kontroly, ale i nižší počet najetých kilometrů dělá ze zahraničních vozů výhodnou investici. Pokud ovšem nemáte s dovozem ze zahraničí žádné zkušenosti, můžete nepěkně narazit.

Tip na článek:  Profesionální péče o průmyslové podlahy s Jaclean.cz

Rizika spojená s dovozem automobilu ze zahraničí

Například u našich německých sousedů může nastat problém v podobě převozních značek se žlutým pruhem, které mají pouze krátkodobou a místně omezenou platnost. Řada řidičů s nimi ovšem jezdí i u nás, což policisté tvrdě pokutují. Jisté komplikace mohou vyvstat také v případě, vyrazíte-li pro automobil bez potřebných zkušeností a znalostí technického stavu vozidla. I za hranicemi totiž můžete narazit na nesolidní prodejce, kteří vám ve finále mohou nepěkně zavařit.

Proč vsadit na profesionální dovoz aut na zakázku?

Jestliže chcete, aby se dovoz aut z Německa, Rakouska, Dánska, Belgie, Francie či jiné země EU obešel bez zbytečných komplikací, vsaďte na profesionální společnosti, které pro vás zajistí dovoz aut na zakázku snadno, rychle a bezpečně. Tyto společnosti obvykle mají na svých stránkách formuláře, na základě jejichž vyplnění pro vás zajistí odpovídající automobil. Objednat si dokonce můžete celé balíčky, zahrnující nejen samotný dovoz, ale také úhradu správních poplatků, zajištění odpovídajících registračních značek i důkladné „proklepnutí“ kupovaného vozidla.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *