Pergola Garden  - dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Nejdůležitější stavbou na zahradě je nepochybně pergola či altán, které jsou svojí podstatou jejím středobodem. Setkáváte se zde se svými přáteli a rodinou, dopřáváte si tu zasloužený odpočinek, nebo odtud dokonce i pracujete. Aby vám však vaše nová pergola či altán sloužily dlouhá léta, neměli byste podcenit jejich stavbu.

Na první místo postavte kvalitu

Podobně jako u jiných staveb se vyplatí postavit na první místo kvalitu, která vám zaručí, že se vám dřevěná pergola či altán nesesune k zemi hned po prvním dešti. Jakákoli dřevěná stavba totiž musí čelit různým vnějším vlivům, které postupem času snižují její životnost.

V souvislosti s tím je třeba vybírat materiály, které jsou dostatečně odolné a pevné – vhodné je například smrkové či modřínové dřevo. Navíc dřevěné zahradní altány často stojí samostatně bez opory, a proto potřebují i pořádnou stabilitu. Tu mu dodají pouze kvalitní spojovací materiály a správně navržená konstrukce. Jak je tedy možné vidět, jen v málo případech se vyplatí šetřit.

Tip na článek:  Ratanový zahradní nábytek nadchne i vás

Bez pořádného plánu to nepůjde

I když se může zdát, že stavba zahradní pergoly dřevěné bude hračka, je tomu právě naopak. Práce se dřevem není zrovna snadná a často je u ní vyžadována pečlivost a preciznost. Stačí totiž malá chyba a stavba nemusí sedět, tak jak má. V souvislosti s tím je třeba připravit si podrobný plán, jak budete při stavbě postupovat. Pokud se řadíte mezi začínající kutily, jen v málo případech se vyhnete chybám.

Vhodným řešením pro vás může být nabídka od české firmy Pergola-dřevěná s.r.o. U ní si můžete nechat stavbu navrhnout na míru a následně přenechat její realizaci samotné firmě, nebo připravené díly sestavit svépomocí. Firma totiž pergoly, altány či přístřešky na auto dováží v rozloženém stavu a s kompletním příslušenstvím, díky čemuž si můžete stavbu složit jako skládačku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *