Ratanový nábytek se zejména v posledních letech těší velké oblibě, a to především pro svoji vysokou odolnost a dlouhou životnost. Většina lidí se ho tak nemusí bát nechat venku i v případě, že panuje zrovna nepříjemné počasí. Kromě toho však nabízí i velmi zajímavý design, jehož vzhled se hodí téměř do jakéhokoliv exteriéru bez ohledu na jeho styl.

S ratanem investujete do kvality, která opravdu vydrží

Pokud si chcete dopřát venku pohodlné posezení, určitě byste se měli zaměřit na výběr kvalitního nábytku. V ideálním případě je dobré zkombinovat pěkný design i s praktičností, díky čemuž si pořídíte zahradní nábytek, který vám vydrží i několik let. V tomto ohledu se jako nejlepší volba jeví ratanový nábytek, na nějž nedá dopustit většina lidí.

Jeho největší výhodou je zejména vysoká odolnost, což má samozřejmě pozitivní vliv i na délku životnosti – minimálně vám ve stejném stavu vydrží zhruba devět let. Velká část lidí si pochvaluje i jeho snadnou údržbu, kdy si vystačíte pouze s vlhkým hadříkem či vysavačem. Kromě toho vás potěší také jeho nízká hmotnost a jedinečné pohodlí, jež oceníte při posezení na terase či pod pergolou.

Tip na článek:  Zařizujete chytrou domácnost? Víme, co je na trhu k mání

Ratanový nábytek lehce zkombinujete s ostatními prvky

Podstatnou výhodou ratanového nábytku je i jeho snadná kombinovatelnost s ostatními prvky. Zároveň je al nutné zmínit, že ratanový nábytek nemusí být nutně pouze v exteriéru, ale je ho možné použít i v interiéru, a to zejména u specifických typů nábytku jako jsou houpačky či křesla. Skvěle lze ratan kombinovat například se dřevem či kamenem, přičemž nikdy není dobré to s nimi přehánět. Velké oblibě se však těší i různé doplňky jako jsou například kožešiny, které zejména na ratanu vypadají jedinečně.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *