I když se svět podnikání někomu jeví jako neatraktivní, zejména v dnešní době, kdy je nejistota naším denním chlebem, přesto se najdou ti, kteří nad vlastním byznysem uvažují, respektive uvažují nad tím, že by vstoupili na vlastní nohu. Že mezi ně patříte také? Pojďme si odtajnit formy podnikání, které dopomohou k tomu, k čemu jsme zrovna odhodláni.

Franchising je nástupem do už rozjetého vlaku

Jedním z velice atraktivních způsobů, jak se dostat do světa byznysu, je franchising neboli franšízové podnikání. Mluvíme o takové vstupence do už rozjetého vlaku. Člověk si vybere franšízu, se kterou budete vystupovat na trhu a snaží se ji rozjet tak, aby byl majitel franšízového konceptu spokojen.

Mluvíme o možnosti, jak podnikat s nižším rizikem. Když se totiž vstupuje do byznysu, nebuduje se od základů, ale už od jisté stanovené laťky. Lidé danou značku znají, navštěvují ji, dostala se už do povědomí a často je zajištěna i reklama. Ovšem aby daná franšíza uspěla, musí se jistá porce snahy vynaložit.

Tip na článek:  Společnost AC Steel: To je kvalitní hutní materiál i tažená ocel

OSVČ pro začínající

Pokud si se svým nápadem nejste jistí nebo pokud si chcete vyzkoušet, jestli v daném odvětví vlastně dokážete uspět svépomocí, nabízí se doslova práce na volné noze čili OSVČ. Pro začátek mluvíme o té nejjednodušší a často také nejlevnější formě, jak začít podnikat. Jedná se o nenáročný způsob, který s sebou nenese ani příliš mnoho papírování, což je velké plus.

Založení životnosti vyjde na zhruba tisíc korun, což je v porovnání se zakládáním společnosti s ručením omezeným markantní rozdíl.

S. r. o. pro sebevědomé jedince

Jestliže ale svému nápadu nebo plánu věříte opravdu mnoho a dává vám založení s. r. o. smysl, pak jděte do toho. Ve společnosti naštěstí ručíte pouze vloženým kapitálem a následným majetkem společnosti čili sem netaháte žádné osobní záležitosti. I když je pravdou, že založení je trochu nákladnější (už jen notářský zápis vyjde na několik tisíc), pro rozjetí větší firmy je to zapotřebí.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.