Donation Charity Box Donate Hand  - mohamed_hassan / Pixabay

V období blahobytu bychom neměli zapomínat na ty, kteří se ocitli v nouzi a neobejdou se bez naší pomoci. V investiční skupině Davida Rusňáka si uvědomují, že mnozí lidé mají z nezaujatých důvodů cestu k životnímu štěstí spletitější, než většina z nás.

Nadace DRFG

Ruku v ruce s prosperitou má jít i lidská solidarita. Proto již pátým rokem Nadace pomáhá lidem s hendikepem, sociálně znevýhodněným, dobrovolníkům a pečovatelům o těžce nemocné. Skupina DRFG Davida Rusňáka podpořila během sílící vlny pandemie covid-19 také brněnskou nemocnici u sv. Anny, které věnovala plicní ventilátor a lůžko akutní péče.

Nadace dlouhodobě podporuje například:

  1. brněnskou diecézi
  2. Domov Horizont Kyjov
  3. Diakonii Brno

Je také hrdým partnerem projektu Krabice od bot. Jde o sbírku vánočních dárků pro děti v nouzi, která pod stromečkem v uplynulém roce potěšila 35 tisíc dětí z chudých rodin a azylových domů.

V roce 2020 díky štědrosti donátorů mohli podpořit 15 subjektů, celková finanční pomoc jménem nadace za uplynulý rok tak činila bezmála 2 miliony korun.

HC Kometa Brno

Brněnský hokejový klub je s investiční skupinou spjat už od roku 2015. Spojení byznysu a sportu se promítlo i do dřívějšího názvu domovské haly brněnských hokejistů DRFG Arény s kapacitou necelých osm tisíc diváků. V současné době patří DRFG k hlavním partnerům klubu. V rámci podpory mladých hokejových talentů se skupina nově stala také generálním partnerem mládeže.

Tip na článek:  Nevyšli jste do výplaty? Řešení je jednoduché

Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2020

Také v roce 2020 byla Rusňákova DRFG generálním partnerem významného ocenění, které Hospodářské noviny vyhlašují od roku 2008. Smyslem obou cen je napomoct rozvoji bankovního a pojišťovacího sektoru. Podat veřejnosti kompaktní obraz o finančním trhu, pro snadnější orientaci v produktech a službách, které finanční instituce poskytují. Projekt se specializuje i na obor inovací a tradičně primární kategorie doplňuje i hlasování občanů o nejlepšího bankovního a pojišťovacího inovátora.

Vysoká škola ekonomická

Vzájemnou dlouholetou součinností a organizací soutěže chtějí představitelé DRFG a Národohospodářské fakulty VŠE podpořit ekonomické znalosti a finanční gramotnost u mladých lidí. Do soutěže o cenu děkana Národohospodářské fakulty o nejlepší středoškolské dílo v oblasti ekonomie se zapojily desítky studentů. Odborná porota ocenila celkem deset studentských prací z oblasti ekonomie. Jejich autorům pak nabídla možnost studia bez přijímacího řízení a finanční odměnu.

Klub investorů

Studentská organizace Klub investorů sdružuje přes padesát aktivních členů se zájmem o svět investic a byznysu. Během spolupráce proběhlo několik odborných diskuzí či přednášek na témata spojená například s investováním na trhu nemovitostí. V rámci partnerství rovněž skupina podpoří chystanou Investiční konferenci, která by měla proběhnout na podzim 2021.

Autor: Michal Pecka

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *