Ceny energií nás neustále nutí hledat stále nové a nové způsoby úspory finančních prostředků. Jedním z nich je i výměna klasických žárovek za ty úsporné. O LED žárovkách jste toho zajisté četli již spoustu. Jejich použití dokáže do vašeho rodinného rozpočtu přinést každý rok zajímavé částky. Životnost těchto zářivek je také legendární. Víte ale, že není LED žárovka jako LED žárovka? Na našem trhu naleznete klasické „LEDky“, ale i žárovky, méně známých typů, mezi které patří například LED žárovky s označením GU10, G9 nebo G4. Pojďme se společně podívat, v čem jsou tyto žárovky specifické a proč byste zrovna jim měli dát šanci.

LED žárovka GU10

LED žárovky s paticí GU10 byly původně určeny zejména pro halogenové zdroje světla se směrovým vyzařováním. V dřívější době se uplatňovaly zejména při instalaci podhledových svítidel. Dnes je taková LED žárovka GU10 instalována nejen místo halogenů a podhledových svítidel, ale uplatnění nalezne v celé řadě dalších zdrojů světla.

Tip na článek:  Moderní bydlení v centru Prahy: Žižkov se doslova mění před očima

LED žárovka G9

Specifikem této patice jsou velmi malé rozměry. LED žárovka G9 tedy nachází využití zejména u lustrů, malých bodových svítidel nebo ve stolních lampách. Také tento typ patic byl původně určen pro halogenové osvětlení.

LED žárovka G4

LED žárovka G4 se v dnešní době využívá zejména při nízkonapěťové aplikaci. Nejčastější využití nalezne zejména ve vlhkých prostorách – koupelnách nebo kuchyních. Pro provoz těchto svítidel je potřeba trafo 230/12 V.

Kde naleznete bohatou nabídku LED žárovek?

Tradiční i méně obvyklé typy LED žárovek naleznete u předního specialisty v e-shopu www.svitime.eu. Těšit se můžete na bohatou nabídku žárovek, LED osvětlení, světelných LED pásků, příznivé ceny i odborné poradenství, které můžete v případě potřeby využít. Díky kalkulačce úspor si můžete propočítat, kolik finančních prostředků nákupem úsporných zářivek získáte a v sekci „Odborné články“ naleznete spoustu zajímavých a inspirujících informací.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *