Smartphone Strategy Networking  - geralt / Pixabay

I když nežijeme v zemi, kde by se kriminalita pohybovala na vysokých číslech, není radno zanedbávat zabezpečení domu. Klidně i malá chyba vás může stát pořádné peníze. Právě proto byste se takovým situacím měli snažit předcházet a my vám poradíme jak na to.

Kamerový systém je základ

Jestli vám opravdu záleží na vaší bezpečnosti, měli byste určitě investovat do kamerového systému. Ten vám může v případě krádeže pomoci s identifikací pachatelů, ale můžete jeho prostřednictvím takovým situacím i předcházet. Většina zlodějů si totiž vstup na váš pozemek rozmyslí poté, co na zdi domu uvidí namontovanou kameru.

Stále oblíbenější jsou IP kamery. Ty jsou připojené k internetu, a proto nabízí mnohem více možností než běžné kamery. Hlavní výhodou je, že dokážou odesílat nahraný záznam ihned na vzdálené uložiště, díky čemuž ho není možné zničit. Kromě toho můžete kameru ovládat v reálném čase a kontrolovat například svého domácího mazlíčka nebo okolí domu.

Tip na článek:  Potěšte své klienty milým dárkem

Nezapomínejte na kvalitní bezpečnostní dveře

Kromě kamer byste měli vsadit i na kvalitní bezpečnostní dveře, které jen tak nějaký zloděj neotevře. Jejich výběr vám však může i pořádně zamotat hlavu. Bezpečnostní dveře se totiž dělí hned do šesti tříd, které jsou označovány zkratkou RC. Nejvyšší úroveň zabezpečení samozřejmě nabízí RC6, které fungují spíše na principu trezoru. Pro běžné domácnosti jsou vhodné dveře RC3 až RC4.

Pro větší bezpečnost vsaďte na inteligentní domácnost

Jedním z nejlepších bezpečnostních řešení, které si do svého domu můžete pořídit. je takzvaná inteligentní domácnost. Ve zkratce se jedná o sérii zařízení, které jsou vzájemně propojené a vy je můžete jednoduše ovládat pomocí svého smartphonu. Na pár kliků můžete zhasnout, zapnout klimatizaci nebo aktivovat pohybová čidla a senzory, které vás ihned upozorní na přítomnost nezvaného návštěvníka.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *