Zařizujete koupelnu a rozhodli jste se pro vanu, ale teď se nevíte jakou vanovou baterii do vaší koupelny zvolit? K vaně můžete instalovat různé vanové baterie a každá vám ve svém designu nabídne něco jiného a originálního.

Nástěnná baterie

Klasická nástěnná baterie je nejstarší a nejčastější volbou pro instalaci k vaně. Tato baterie je v některých případech prodávána ještě v rozteči 100 mm, ale aktuálním rozměrem, který je nejrozšířenější je varianta 150 mm. Baterii lze zakoupit jak s pákovým ovládáním, tak i v retro designu s klasickými kohouty. K nástěnné baterii lze instalovat ve většině případů i sprchovou hadici a růžici.

Baterie pod omítku

Baterie pod omítku je aktuálním trendem a z hlediska designu je velmi rozmanitá. K baterii ale musíte přikoupit buď výtokové rameno, nebo ji připojit na napouštění přepadem do vany.

Baterii pod omítku můžete zakoupit i termostatickou, kdy tuto variantu oceníte zejména v případě, kdy máte v domácnosti malé děti. U termostatické baterie můžete jednoduše nastavit teplotu vodu a zamezit tak nežádoucímu opaření během koupání.

Tip na článek:  Diamond design: jedna značka, mnoho designů

U baterie pod omítku si můžete zvolit, zda chcete pouze jednu cestu, kudy voda poteče, tedy například výtokovým ramenem, nebo více cest. U dvoucestné baterie můžete vodu pouštět do výtokového ramene, či ruční nebo hlavové sprchy.

Další variantou může být i baterie třícestná. Tato baterie lze zapojit pro spouštění hlavové, ruční sprchy a výtokového ramene nebo napouštění přepadem.

Stojící baterie

Stojící baterie je vhodná pro volně stojící vany. Tato baterie se instaluje do podlahy a v kombinaci s vanou pak působí celkový dojem velmi luxusně. Tyto baterie jsou ve většině případů dražší než klasické provedení, ale zase naopak vzhledově působí nejlépe.

Stojánková vanová baterie

Tento typ baterie se instaluje přímo do vany. Na okraj vany se musí nejdříve dle technického nákresu vyvrtat otvory a poté se jednotlivé díly baterie zapustí do okraje. I u této stojánkové baterie existuje více druhů, co se týká designu a jednotlivých funkcí.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.