Stojí na vašem pozemku starý dům nebo chalupa, kterou však už nikdy nebudete obývat a kterou nechcete ani rekonstruovat? Možná přemýšlíte nad demolicí. Jenže zejména u starých domů nebo o starších chalup či chat si musíte dávat pozor na jednu věc, a sice na azbest. Dříve byl azbest velice oblíbeným stavebním materiálem, který měl dlouhou životnost. Dnes se však ví, že je to naopak velice nebezpečný materiál, který může způsobit škody na zdraví člověka. Proto se vždy, kdy je podezření na azbest, volá specializovaná demoliční firma, která se postará následovně i o úklid demoličního azbestového odpadu. Riziko nálezu azbestu je v případě starých chat, chalup či domů stále ještě velice vysoké. Ani zdaleka se nezbouraly všechny domy, které stojí díky azbestu, jež ukrývají ve svých zdech.

Při nálezu azbestu nastupuje četa profesionálů

Jelikož je azbest velice nebezpečným materiálem, který musí být speciálně zlikvidován, při nárazu na azbest se automaticky volá četa profesionálů a na místě demolice to najednou vypadá jako ve filmu, kdy se zrovna natáčí scéna po jaderné katastrofě. Profesionálové likvidující azbest totiž nastupují v bílých kombinézách, také jsou vybavení potřebnými ochrannými pomůckami na ústech i nose. Mají holínky a samozřejmě i rukavice. Právě takto vybavení profesionálové pak vkládají nebezpečný materiál do pytlů a postupně ho odváží na speciální likvidaci.

Tip na článek:  S ochlazením přichází čas na saunu

Ani po třiceti letech není všechen azbest zlikvidován

Jak již bylo zmíněno, i když se k demoličním pracím uchylujeme takřka denně, přesto se stále najdou nemovitosti, v jejichž zdech azbest dřímá. Jak již bylo zmíněno, jedná se především o staré chaty, chalupy nebo staré domy. Azbest tedy stále žije ve zdech některých domů, i když už třicet let se úspěšně likviduje při demoličních pracích.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *