Kámen je přirozený materiálem, který dokáže všude, kam je pozván, přinést doslova kousek přírody. Na zahradě je navíc ceněn i pro své vlastnosti, mezi něž patří odolnost, pevnost v tahu i lomu, a samozřejmě také nenáročnost na údržbu.

Může zde mít mnoho podob. Pořídit si samozřejmě můžete obyčejné kameny do zahrady, volně zasazené do kompozic s květinami nebo dřevinami. Ovšem pro větší projekty se mnohem lépe hodí například kamenné obklady či kamenná dlažba.

Kámen se hodí i na fasádu

Existuje však možnost, jak tímto přírodním spojením elegantně propojit dva jinak nesourodé prostory – a to zahradu se samotným domem. Pokud nemáte rádi ostré přechody a rádi byste si dopřáli dotek harmonie i při pohledu na vaše bydlení, zkombinujte běžné kameny do zahrady a obkladový kámen (samozřejmě ve stejném designu).

Existuje několik způsobů, jak jím ozdobit fasádu. Můžete samozřejmě obložit celou fasádu domu, ovšem stejně dobře vypadá i obložení pouhé jedné třetiny nebo poloviny (obvykle té spodní). A samozřejmě je možné nechat vyniknout jen krásu některých detailů a obložením zvýraznit například okna nebo dveře. Záleží jen na vás, jakou variantu si zvolíte.

Tip na článek:  Nepodceňte revitalizaci panelových domů a přenechte ji odborníkům

Kamenná fasáda má i svoje výhody

Ale ve hře rozhodně není pouze estetika. Naopak – fasáda z kamenů má i několik funkčních výhod. Ideální je především jako izolace – v létě bude bránit přehřívání interiéru a v zimě zase jeho prochladnutí. Je také barevně stálá a snadno obnovitelná.

A jako bonus vaši nemovitost nijak nadměrně nezatíží a nabídne i dlouhodobou barevnou stálost a odolnost proti působení UV paprsků. Bude tedy dlouho vypadat krásná a neustále jako nová, takže jde o investici, která se vám dlouhodobě zaručeně vyplatí. A kde si ji pořídit? Vyzkoušejte prodej přírodního kamene na stránkách www.biro-d.cz. Najdete tu široký výběr přírodního kamene pro celou zahradu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *